Fot. Marzena Stanek

W piątek gościliśmy w tarnogórskiej Hali Sportowej II odsłonę Turnieju o Puchar Burmistrza Tarnowskie Góry. Przypadający na dzień Narodowego Święta Niepodległości turniej różnił się nieco od jego poprzedniej wersji. Tym razem organizatorzy, którym oprócz Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach oraz Parku Wodnego w Tarnowskich Górach był Gwarek Tarnowskie Góry, postanowili rozszerzyć II edycję turnieju do trzech mini-turniejów. Jak się później okazało, był to świetny pomysł.

 

Zdjęcia z Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry (fot. Marzena Stanek):TUTAJ.

 

Wykorzystując dzień wolny od pracy, już krótko po godzinie 8:00 rozpoczęliśmy oficjalnie turniej, który krótkim przemówieniem otworzyli ze strony władz miasta Radny Rady Miasta, pan Andrzej Komenderski oraz ze strony klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry, trener grupy młodzieżowej w naszym klubie Bartłomiej Cymerys. Jako pierwsi na plac boju wyszli zawodnicy z roczników 2005/2006. Gwarka reprezentowały dwie drużyny trenowane przez Bartosza Polisa oraz Krzysztofa Tumidajewicza. Jako rywali mieli drużynę Zgody Repty Śląskie, Orła Miedary oraz UKS Unię Strzybnica.

 

Tabela końcowa:

  1. TS Gwarek II Tarnowskie Góry
  2. UKS Unia Strzybnica
  3. TS Gwarek I Tarnowskie Góry
  4. Zgoda Repty Śląskie
  5. Orzeł Miedary

Gwarek I: Kacper Łęgosz, Kajetan Gowik, Dariusz Nowak, Tomasz Smoła, Bartosz Karcz, Jakub Wójcik, Michał Jaros, Marcin Pietryga, Filip Trociński, Krzysztof Sznura, Stanisław Gawliczek, Bartłomiej Klimek, Karol Burczyk. Trener: Bartosz Polis

 

Gwarek II: Maciej Zielonka, Mateusz Szymocha, Szymon Dubas, Mateusz Surma, Łukasz Kuś, Michał Kłosek, Oskar Krzymiźniak, Tymoteusz Myśliwski, Patryk Klaja, Patryk Tomaszyniec. Trener: Krzysztof Tumidajewicz

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Szymon Dubas (TS Gwarek II Tarnowskie Góry)

Najlepszy bramkarz: Kacper Łęgosz (TS Gwarek I Tarnowskie Góry)

Najlepszy strzelec: Oskar Kawczyk (UKS Unia Strzybnica)

 

W drugiej fazie turnieju zaprezentowały się drużyny złożone z najmłodszych uczestników turnieju. Boiskiem zawładnęli młodzi piłkarze z roczników 2009/2010. Tutaj okazję do zaprezentowania się przybyłej publiczności otrzymali młodzi piłkarze Silesii Tarnowskie Góry oraz Gwarka Tarnowskie Góry. Trenerzy obydwu drużyn stworzyli po trzy drużyny z każdego zespołu, które rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”. Nie wynik był w tej rywalizacji najważniejszy, a fakt, że zarówno jeden jak i drugi zespół mógł mierzyć się ze swoimi rówieśnikami, a dla wszystkich było to duże przeżycie. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy tylko, że w tym mini turnieju pierwsze trzy miejsca zajęły zespoły Silesii, a za ich plecami uplasowały się trzy drużyny Gwarka. Opiekunem naszej drużyny był trener rocznika 2009/2010 – Bartłomiej Podolski. Warto także podkreślić, że młodzi zawodnicy otrzymali nagrody z rąk Wiceburmistrza Miasta Tarnowskie Góry – Piotra Skrabaczewskiego.

 

W międzyczasie organizowane były również konkursy żonglerskie, które polegały na jak najdłuższym odbijaniem piłki bez dotykania podłoża. Chętni zawodnicy ze starszych roczników mieli okazje sprawdzić się w tej wymagającej dużego skupienia i umiejętności piłkarskich dyscyplinie.

 

Na zakończenie dnia odbył się trzeci z zaplanowanych na ten dzień turniejów. Do walki stanęły zespoły z roczników 2007/2008. Drużyna Gwarka, trenowana przez Sebastiana Foszmańczyka również brała w nim udział. W mocno obsadzonym turnieju oprócz naszej drużyny można było także okazję zobaczenia takich zespołów jak AP Górnik Zabrze, UKS Ruch Radzionków, AP Silesia Tarnowskie Góry oraz UKS Unia Strzybnica. Nagrody w tej kategorii wiekowej wręczała Wiceprezes Towarzystwa Sportowego „Gwarek” Tarnowskie Góry – pani Sylwia Plotecka.

 

Tabela końcowa:

  1. AP Górnik Zabrze
  2. UKS Ruch Radzionków
  3. UKS Unia Strzybnica
  4. AP Silesia Tarnowskie Góry
  5. TS Gwarek Tarnowskie Góry

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Bartosz Zgoda (AP Silesia Tarnowskie Góry)

Najlepszy bramkarz: Dominik Wiatrek (UKS Ruch Radzionków)

Najlepszy strzelec: Mateusz Wasilewski (AP Górnik Zabrze)

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom, a także wszystkim przybyłym w tym dniu kibicom za przybycie i gorący doping. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji turnieju!

 

Dodaj komentarz