To już tradycja, że w przyjacielskim meczu nie może zabraknąć sportowych emocji. Coroczny mecz towarzyski pomiędzy drużynami Samorządowców oraz Przedsiębiorców zakończył się dawno nie widzianym na Gwarku remisem. 

 

Galeria zdjęć z meczu Samorządowców z Przedsiębiorcami (fot. Beata Kurek,  Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Piękna pogoda, sobotnie popołudnie, zakończenie III-ligowego sezonu. W takich okolicznościach przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach doszło do meczu Samorządowców z Przedsiębiorcami. Ostatnie sprawy firmowe przed okresem urlopów oraz potyczki polityczne jak zawsze na czas trwania meczu zeszły na dalszy plan. Równo o godzinie 16:00 zaczęliśmy jubileuszową, 10. edycję corocznego meczu towarzyskiego. Pierwsza połowa nie zapowiadała innego scenariusza niż ten, który od dobrych już paru lat towarzyszy tego rodzaju meczowi. Szybko zdobyte dwie bramki przez Samorządowców wydawałoby się ustawiły mecz. Trafienia Piotra Machury, a przede wszystkim piękna bramka Andrzeja Lorenckiego mogły przywołać Przedsiębiorcom widmo kolejnej porażki.

 

Tak się jednak nie stało. Drużyna Przedsiębiorców na drugą połowę wyszła z jasnym przekazem tego, iż mają dość kolejnej z rzędu porażki. Dzięki trafieniu samobójczym zdobyli bramkę kontaktową, a ich kolejne ataki na bramkę rywala zwiastowały możliwość uzyskania kolejnego gola. Jak się później okazało drużyna Przedsiębiorców dopięła swego, a bramkę wyrównującą zdobył Sylwester Kurek. Jubileuszowi mecz zakończył się remisem, który tak naprawdę zadowolił jednych i drugich. Zmęczenie, mocno święcące słońce dały się we znaki zawodnikom obydwóch drużyn. Oglądaliśmy kolejny, ciekawy mecz, toczony jak zawsze w przyjacielskiej rywalizacji, który tylko utwierdza wszystkich w przekonaniu, że drużyny do kolejnej rywalizacji przystąpią w następnym roku, przy 11. edycji towarzyskiej potyczki. 

 

Tradycyjnie już po meczu wszyscy zawodnicy dopingowali w meczu dnia pierwszą drużynę Gwarka, która zwycięstwem nad Górnikiem II Zabrze zapewniła sobie w swoim debiutanckim sezonie w III lidze 3 miejsce na koniec sezonu 2017/2018.

 

16 czerwca godzina 16:00, stadion TS Gwarek

SAMORZĄDOWCY – PRZEDSIĘBIORCY 2:2 (2:0)

bramki:

1:0 – Piotr Machura

2:0 – Andrzej Lorencki

2:1 – samobójcza

2:2 – Sylwester Kurek

 

sędziował: Krzysztof Tumidajewicz

 

SAMORZĄDOWCY: Mirosław Burczyk, Janusz Wtorek, Piotr Machura, Bartłomiej Podolski, Jarosław Wasążnik, Krzysztof Górecko, Piotr Latacz, Andrzej Lorencki, Piotr Skrabaczewski, Wojciech Wróbel, Sebastian Gawełczyk, Dawid Kinde, Mariusz Kupny, Łukasz Garus.

 

PRZEDSIĘBIORCY: Jarosław Kasza, Marek Porada, Sylwester Kurek, Grzegorz Kończak, Daniel Wojtyra, Henryk Jokiel, Lucjan Ibrom, Adrian Chabior, Kornel Ibrom, Mateusz Niemiec, Klaudiusz Knapik.

Dodaj komentarz