Trójka zawodników tarnogórskiego Gwarka, a więc Bartłomiej Cymerys, Adam Dzido oraz Patryk Timochina zostali powołani na konsultacje reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej przed meczem eliminacyjnym do turnieju UEFA Region’s Cup, który odbędzie się 11 kwietnia. Rywalem drużyny złożonej z zawodników – amatorów wchodzących w skład ŚlZPN będzie drużyna Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Turniej będący pod patronatem UEFA rozgrywa się regularnie co dwa lata.

 

Tegoroczne powołanie jest drugim dla Patryka Timochiny oraz Bartłomieja Cymerysa, natomiast Adam Dzido powołanie otrzymał po raz pierwszy. W przeszłości zawodnicy Gwarka również otrzymywali już powołania na mecze kwalifikacyjne do finałów ogólnopolskich. Dwukrotnie nominację otrzymywał Bartosz Polis, a raz Sebastian Majecki. Trenerem reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej był poprzednio były szkoleniowiec Gwarka – Jarosław Bryś. Obecnie trenerem Śląska jest Damian Galeja, w przeszłości szkoleniowiec takich klubów jak ROW Rybnik, GKS Tychy, czy ostatnio Ruchu Radzionków. Trening powołanych odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia w Będzinie na stadionie Sarmacji.

 

UEFA Region’s Cup to nieoficjalne mistrzostwa Europy amatorów. Grają w nich reprezentacje regionów, które wywalczyły mistrzostwa swoich krajów. Będzie to dziesiąta edycja tej prestiżowej imprezy. Polacy tylko raz w 2007 roku sięgnęli po zwycięstwo w turnieju, a dokonał tego aktualny Mistrz Polski – reprezentacja Dolnego Śląska. W kadrze Dolnego Śląska grali m.in.  Janusz Gol (aktualnie Amkar Perm) i Arkadiusz Piech (aktualnie Apollon Limassol).

uefa_regions_cup

Dodaj komentarz