Przez dwa ostatnie weekendy na obiekcie Gwarka Tarnowskie Góry odbywały się turnieje młodzieżowe z cyklu „Mini EURO 2020”. Impreza przeznaczona dla najmłodszych drużyn piłkarskich z Powiatu Tarnogórskiego przyniosła sporo sportowych emocji oraz ciekawych rezultatów. Podczas dwóch odsłon dopisała pogoda oraz frekwencja, a wszyscy zawodnicy reprezentujące czołowe, europejskie drużyny byli dopingowani przez zebranych na obiekcie kibiców.

 

Pierwszy dzień turnieju przypadł na sobotę 3 października, a okazję do zaprezentowania się w turnieju rangi mistrzowskiej otrzymali młodzi zawodnicy z rocznika 2011. Do turnieju stanęły reprezentacje Polski (Gwarek), Włoch (Juventus Piekary Śląskie), Anglii (Iskra Lasowice), Portugalii (Drama Zbrosławice), Niemiec (Dream-Team Tarnowskie Góry) oraz Hiszpanii (LKS Żyglin). Jak się okazało, pierwszy mecz turnieju okazał się przedwczesnym finałem, bowiem w decydującym meczu o zwycięstwie, Włochy pokonały po emocjonującym meczu Polskę, prowadzoną przez trenera Błażeja Lubosa. Z miejsca na najniższym stopniu podium cieszyła się ekipa Hiszpanów. W trakcie przebiegu prowadzono klasyfikację najlepszych zawodników w trzech kategoriach. Po turnieju ogłoszono, że zwycięzcami zostają:

Najlepszy zawodnik: Filip Dera (Włochy) oraz Jakub Kowal (Polska)

Najlepszy strzelec: Mikołaj Trefon (Włochy) oraz Jan Konczewicz (Polska)

Najlepszy bramkarz: Oskar Czech (Włochy) oraz Aleksander Marczak (Polska)

 

W drugim dniu turnieju, który odbył się w niedzielę 11 października, również triumfowali Włosi (Drama Zbrosławice), którzy w walce o złoty medal i pierwsze miejsce pokonali tym razem Francję (UKS Trójka Tarnowskie Góry). Dumnie na boisku reprezentowały się również pozostałe kraje, a więc Hiszpania, Portugalia oraz Polska, w rolę których wcielili się młodzi zawodnicy Iskry Lasowice oraz dwóch drużyn gospodarzy turnieju, Gwarka Tarnowskie Góry, prowadzeni przez trenerów Daniela Brzezinę oraz Maksymiliana Tomalę. Tutaj również oprócz medali za sportową postawę oraz udział w mistrzostwach wyłoniono najlepszych zawodników, którymi zostali:

Najlepszy zawodnik: Szymon Rymer (Francja)

Najlepszy strzelec: Jan Lubos (Włochy)

Najlepszy bramkarz: Franciszek Burczyk (Portugalia)

 

Oprócz statuetek dla zwycięzców indywidualnych kategorii, wszyscy uczestnicy turniejów otrzymali pamiątkowe medale, a także ciepły posiłek. Organizatorzy dziękują za przybycie oraz sportową rywalizację wszystkim młodym zawodnikom, którzy wzięli udział w dwóch odsłonach turnieju „Mini EURO 2020”, a także trenerom, rodzicom oraz zebranym kibicom za głośny doping oraz pomoc przy tym sportowym święcie, a także Urzędowi Miejskiemu w Tarnowskich Górach.

miasto_dofinansowanie

 

Galeria zdjęć z turnieju „Mini EURO 2020” (fot. TS Gwarek):

IMG-20201011-WA0027

IMG-20201011-WA0029

IMG-20201011-WA0022

IMG-20201011-WA0017

IMG-20201011-WA0009

IMG-20201011-WA0010

IMG-20201011-WA0012

Dodaj komentarz