Nie udało się piłkarzom Gwarka wywieść choćby punktu z Gliwic. W dzisiejszym meczu 3. kolejki pierwszej grupy IV ligi śląskiej, tarnogórzanie przegrali w ostatnich minutach meczu z rezerwami Piasta Gliwice 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola zdobył w 87′ minucie głową Kamil Wawoczny, wykorzystując dobre podanie z rzutu wolnego. Wysoka temperatura oraz ciężkie warunki gry dały się we znaki obydwóm zespołom, jednak więcej szczęścia mieli dziś gospodarze i to oni zgarnęli komplet punktów.

Skrót meczu: TUTAJ

Spotkanie rozegrane zostało przy wysokiej temperaturze praktycznie w samo południe. Warunki pogodowe skutecznie przeszkadzały zawodnikom w płynności akcji. Dużo było przestojów w grze, chociaż w bardzo powolnym rozkręcaniu się widowiska można było spodziewać się ciekawej końcówki. W pierwszej połowie najbliższej strzelenia bramki byli tarnogórzanie, a konkretnie Dawid Jarka. Po solowej akcji w polu karnym z jego silnym strzałem poradził sobie golkiper gospodarzy Jakub Freitag. Druga część gry to już wyrównana gra jednych i drugich. Dla zespołu Gwarka najlepsze okazje pod koniec meczu mieli ponownie Dawid Jarka oraz wprowadzony pod koniec gry Bartosz Polis. W obydwu przypadkach jednak piłka do siatki wpaść nie chciała. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w najmniej odpowiednim momencie. W 87′ minucie gry błąd defensywy Gwarka i gospodarze mieli rzut wolny przy linii bocznej boiska. Posłana piłka w pole karne wpadła na głowę Kamila Wawocznego, który precyzyjnym strzałem pokonał Andrzeja Wiśniewskiego, a jak się później okazało, zdobył jedyną bramkę w meczu.

GKS PIAST II S.A. GLIWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 1:0 (0:0)

1:0 – 87 min. Wawoczny (głową)

żółte kartki: Dziczek – Górka

sędziował: Adam Nowak (Turza Śląska)

widzów: 80

PIAST II: Freitag – Będzieszak, Czekański, Dziczek, Wawoczny – Przemyk (46′ Ruda), Zarychta (90′ Jonda), Sapała, Budzik, Gola (70′ Zeiner) – Musiolik. Trenerzy: Witold CZEKAŃSKI i Marek MAJKA

GWAREK: Wiśniewski – Cymerys, Dzido, Mrozek, Śliwa – Curyło (80′ Górka), Timochina (85′ Polis), Kuliński, Korzeniowski (55′ Polak), Makowski (51′ Rosiński) – Jarka. Trener: Krzysztof GÓRECKO