W ostatnim czasie co trzy dni swoje mecze rozgrywka drużyna Gwarka Tarnowskie Góry. Tym razem, w szóstym swoim meczu kontrolnym przed startem ligi, drużyna Gwarka z Tarnowskich Gór uległa swojemu imiennikowi z Ornontowic 2:3 (1:0). Prowadzenie jeszcze przed przerwą dał tarnogórzanom Bartosz Polis, natomiast w drugiej połowie to gospodarze uciekli nieco od naszego zespołu strzelając trzy gole. Kontaktową bramkę tarnogórzanie uzyskali dzięki trafieniu samobójczym gospodarzy.

Środowy mecz był przedostatnim sprawdzianem Gwarka Tarnowskie Góry przed inauguracyjnym meczem ligowym z rezerwami GKS-u Tychy. Tarnogórzanie zagrali w środowe późne popołudnie w nieco eksperymentalnym składzie, a zmiany – szczególnie w formacji defensywnej – spowodowane były absencjami Alexandra Mrozka, Daniela Czapli czy Bartłomieja Cymerysa. Szczególnie w pierwszej połowie Gwarek z Tarnowskich Gór mógł śmiało wyjść na co najmniej dwubramkowe prowadzenie, jednak z wielu okazji strzeleckich, mistrz IV ligi śląskiej z sezonu 2015/2016 wykorzystał zaledwie jedną. Słabsza postawa tarnogórzan na początku drugiej połowy pozwoliła gospodarzom wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Następny i zarazem ostatni sprawdzian podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko w sobotę. Wtedy to Gwarek zagra mecz towarzyski w Nakle Śląskim z reprezentantem katowickiej ligi okręgowej, tamtejszym Orłem.

GKS Gwarek Ornontowice – TS Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 (0:1)

bramki: 49’ Niewiedział, 59’ Kasprzyk, 65’ Saliński – 35’ Polis, 75’ samobójcza

Gwarek (I połowa): Wiśniewski – Zawodnik testowany I, Dzido, Timochina, Śliwa, Zawodnik testowany II, Rosiński, Zawodnik testowany III, Górka, Jarka, Polis

Gwarek (II połowa): Rosół – Zawodnik testowany II, Dzido, Timochina, Śliwa, Jaskiernia, Pach, Zawodnik testowany III, Zawodnik testowany IV, Sikora, Hewlik