Wczorajsze deszczowe popołudnie wlało wiele słońca w serca sympatyków Gwarka. Drużyna „ze srebrnego miasta” pokonała rezerwę Miedzi 4-1 i zanotowała 3 zwycięstwo w 4 meczach sezonu 2022/23.

Przed meczem nad Tarnowskimi Górami zbierało się na burzę. Deszcze nie ustawał, a niebo mieniło się jaskrawymi wybuchami. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu 4 kolejki rozgrywek III ligi gr. 3. Od początku drużyna Gwarka starała się wysoko odebrać piłkę i narzucić swój sposób gry. Już 4 minucie worek z bramkami otworzył Michał Biskup! Świetne podanie Michała Rakowieckiego na wolne pole, a nasz napastnik pewnie wykorzystał sytuację 1 na 1 z bramkarzem.

Parę minut później było już 2-0! Wybicie z pola bramkowego Mateusza Rosoła, piłka na walkę w strefie wysokiej wygrana przez strzelca pierwszej bramki, zgranie okazuje się świetnym wysunięciem na wolne pole, a Błażej Czuban poprawił piłkę i dziubnął między nogami bramkarza! Było to debiutanckie trafienie Czubana dla Gwarka!

Przed przerwą kolejna świetna akcja naszych zawodników zakończona bramką. Wygrany pojedynek na skrzydle przez Patryka Wiszniowskiego zakończony płaskim dośrodkowaniem w pole karne. Michał Biskup przyjął kierunkowo piłkę i mocnym strzałem zanotował drugą bramkę na swoim koncie!

Do przerwy dominacja naszego zespołu! Wysokie prowadzenie.

Po przerwie świetnym strzałem popisał się napastnik Miedzi! Strzał z 20 metrów zameldował się w samym okienku bramki Rosoła! Goście „poczuli krew” i starali się złapać kontakt. Ich zapędy uspokoił Michał Biskup, który po zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z wolnego wykazał się niezwykłym skupieniem i oddał precyzyjny strzał, kompletując hattricka!

Do końca spotkania obydwie drużyny próbowały podwyższyć swój dorobek, jednak bramka Biskupa ustaliła wynik spotkania. Wygrywamy z Miedzią II Legnica i w 4 meczach zaliczamy 3 zwycięstwa i 1 porażkę!

Za tydzień udamy się do Wodzisława Śląskiego, by zmierzyć się z tamtejszą Odrą!