Mamy remis! W 85 minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Bednorz ⚽️ dla którego była to premierowa bramka w rozgrywkach III ligi! 🖤💚💛

Gwarek w tegorocznych rozgrywkach III Ligi zaliczył pierwszy remis. W 7 kolejce podopieczni trenera Ganowicza podzielili się punktami z Cariną Gubin.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu okazji bramkowych. Był to mecz walki w środku pola. Grząskie boisko nie sprzyjało rozgrywaniu piłki, a walce fizycznej. Sytuacji nie wiele, co nie oznacza że bramek mogło nie być. Doskonałą sytuację (najlepszą w pierwszej połowie) miał Jakub Siga, lecz jego strzał obronił Szymon Czajor.

W drugiej połowie to miejscowi stwarzali więcej klarownych sytuacji, lecz Mateusz Rosół bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Niestety, piłkarze Cariny dopięli swego w 72 minucie spotkania za sprawą swojego kapitana Bartosza Woźniaka. Stały fragment, piłka dobrze wrzucona na głowę i wychodzący z bramki Rosół nie miał zbyt dużo do powiedzenia.

Gwarek nie miał zbyt wiele okazji do zdobycia gola w drugiej połowie, ale gdy pojawiła się ku temu sposobność, wykorzystali sytuację perfekcyjnie. Mocny strzał Maksyma Gendery do boku sparował Czajor, lecz doskonale ustawiony Mateusz Bednorz skutecznie dokończył dzieła, wbijając futbolówkę do siatki! Dla Mateusza jest to premierowe trafienie w barwach Gwarka i na poziomie III ligi.

Mecz zakończony remisem zawsze kojarzony jest z niedosytem. Otwarcie trzeba stwierdzić, że jest to remis ze wskazaniem na Carinę, lecz znając ambicje i waleczność drużyny „ze srebrnego miasta” nie można brać porażki pod uwagę! Drugi raz z rzędu dzielimy się punktami z Cariną.

Już za tydzień domowe starcie z Pniówkiem Pawłowice, który wygrał wczorajsze spotkanie (2:1) z Rekordem Bielsko Biała.

Skład Carina: Więcek, Laskowski, Kamon, Ryś, Grzymisławski, Diduszko, Staszkowian, Płonka, Woźniak, Maliszewski, Czajor

Skład Gwarek: Rosół, Trojanowski, Barbus, Przystalski [C], Będzieszak, Borycka, Urbański, Gendera, Siga, Biskup, Pereira