Wczoraj w godzinach popołudniowych odbył się pierwszy w 2019 roku trening pierwszej drużyny Gwarka. Punktualnie o godzinie 17:00 w budynku klubowym Gwarka zawodnicy naszego zespołu mieli okazję powrotu do szatni po ponad miesiącu przerwy. Na pierwszym spotkaniu w Nowym Roku nie mogło zabraknąć tradycyjnego „toastu noworocznego”, który na stałe wpisał się w historię pierwszego, noworocznego spotkania.

 

Na pierwszym w 2019 roku treningu stawiło się 22 zawodników. Wśród nich pojawili się m.in. powracający do zdrowia po kontuzjach Przemysław Oziębała oraz Paweł Juraszczyk. W gronie zawodników biorących udział w pierwszym treningu pojawiło się również paru zawodników testowanych. Jednym z nich jest znany z występów w Gwarku w sezonie 2017/2018, Dominik Konieczny. 21-letni zawodnik, którego macierzystym klubem jest zabrzański Górnik, ostatnią rundę spędził na wypożyczeniu w III-ligowej Wierzycy Pelplin. Na poniedziałkowym treningu Gwarka zabrakło jedynie chorych Grzegorza Fonfary oraz Kamila Cholerzyńskiego, a także przebywającego obecnie na testach w Odrze Wodzisław, Remigiusza Curyły.

 

Po krótkim treningu zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym przeszli do oddanej w grudniu do użytku strefy VIP, gdzie z Członkami Zarządu Klubu oficjalnie zainaugurowali Nowy Rok. Drużynę przywitał Prezes Zarządu Marek Porada, a następnie głos przejęli Członkowie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej, Krzysztof Kostka oraz Katarzyna Broniek. Zaraz później miłą niespodzianką obdarowany został zawodnik naszej drużyny, Patryk Timochina. Pomocnikowi Gwarka w pierwszych dniach stycznia urodziła się córka, więc prezenty w postaci pieluch, kocyków oraz chusteczek z pewnością młodemu tacie się przydadzą. Rodzina Gwarka ponownie się powiększyła, a Blanka na świecie pojawiła się cała i zdrowa. Wybrance Patryka – Patrycji, oczywiście Blance, a także samemu zawodnikowi życzymy dużo, dużo zdrowia i samych pięknych chwil!

 

Tarnogórzanie poniedziałkowym treningiem rozpoczęli przygotowania do ligowej wiosny. Odpowiednią formę do drugiej części sezonu nasza drużyna będzie szlifować na obiektach w Tarnowskich Górach oraz Piekarach Śląskich. Pierwsza tej zimy gra kontrolna odbędzie się w sobotę 2 lutego, a rywalem Gwarka będzie IV-ligowy Śląsk Świętochłowice. O kolejnych postępach w przygotowaniach naszej drużyny będziemy informować na bieżąco.

 

Poniżej pokazujemy parę zdjęć z pierwszego spotkania zespołu z Zarządem Klubu w 2019 roku:

przygotowania_2019_kostka

przygotowania_2019_jarka_oziebala_dzido

przygotowania_2019_timochina

przygotowania_2019_dylag

przygotowania_2019_juraszczyk

Zdjęcia: TS Gwarek Tarnowskie Góry

1 komentarz

  • wodawfirmie 07 / 09 / 2019 Reply

    Świetnie napisane. Muszę podziękować za Twój trud. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Po prostu super. Będę częściej zaglądał.

Dodaj komentarz