To już był ostatni akt 2016 roku w wykonaniu naszej drużyny. Tarnogórzanie pokonali dzisiaj w Zabrzu – Zaborzu drużynę Śląska Świętochłowice 3:0 (0:0) w ostatnim sparingu kończącym okres roztrenowania po rundzie jesiennej. Bramki w wykonaniu Gwarka oglądaliśmy po przerwie. Najpierw z rzutu karnego na listę strzelców wpisał się Dawid Jarka. Chwilę później prowadzenie IV-ligowca podwyższył zawodnik testowany, a ozdobą meczu była bramka 16-letniego juniora Gwarka – Mateusza Korzusa.

Rok 2016 zawodnicy Gwarka zakończyli bardzo dobrym meczem. Trzeba przyznać, że było to zasługą nie tylko ich wysokich umiejętności, ale także wysoką poprzeczką zawieszoną przez drugą drużynę IV grupy „Zina” Ligi Okręgowej. Szczególnie w pierwszej połowie obydwie drużyny stworzyły sobie sporo sytuacji podbramkowych, które piłkarze zamieniali na strzały w stronę bramki rywali. Do pełni szczęścia zarówno jednym, jak i drugim zabrakło jednak wykończenia, czyli goli. Po bardzo dobrej pierwszej połowie do głosu zaczęli jednak dochodzić liderzy I grupy IV ligi śląskiej. W 63’ minucie faulowany przez bramkarza rywali w polu karnym został występujący w Gwarku zawodnik testowany, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Dawid Jarka. Już dwie minuty później szybka akcja tarnogórzan przyniosła im drugiego gola, a obronę przeciwnika „rozklepała” dwójka zawodników testowanych. Ostatecznie strzelec posłał piłkę do pustej już bramki z ledwie paru metrów. Parę minut później strzelca drugiego gola dla tarnogórzan zastąpił młody zawodnik Gwarka z rocznika 2000 – Mateusz Korzus. Już parę minut po wejściu na boisko nasz junior ustalił wynik meczu na 3:0 dla Gwarka, popisując się przy tym bardzo ładnym uderzeniem.

MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 0:3 (0:0)

0:1 – Dawid Jarka (karny) 63 min.

0:2 – Zawodnik testowany III 65 min.

0:3 – Mateusz Korzus 80 min.

ŚLĄSK: Gambusz – Nowak, Molas, Wandzik, Wernike – D. Czapla, Lesik, Kajzer, Szubert – Jurczyński, M. Czapla. Ponadto zagrali jeszcze: Wasiak oraz trójka zawodników testowanych. Trener: Janusz KLUGE

GWAREK: Rosół – Curyło (46’ Cymerys), Dzido, Mrozek, Zawodnik testowany I (46’ Śliwa) – Timochina, Kuliński, Zawodnik testowany II, Zawodnik testowany III (72’ Korzus), Polak (46’ Górka) – Jarka. Trener: Krzysztof GÓRECKO