Po wywalczonym punkcie ze Ślęzą, a także wygranej w prestiżowym meczu pucharowym z Cidrami, Gwarek w bojowych nastrojach wybierze się do województwa dolnośląskiego, by w starciu z Foto-Higieną powalczyć o przełamanie.

 

Zbliżające się spotkanie z drużyną z Gaci będzie szóstym pojedynkiem pomiędzy obiema ekipami. Dotychczas to Gwarek był stroną przeważającą, wygrywając 4 z tych meczów, jednak w maju tego roku, to gospodarze nadchodzącego spotkania triumfowali, schodząc z boiska z wynikiem 3:2. Bilans bramek również przemawia na korzyść tarnogórzan – w bezpośrednich starciach ekipa ze Srebrnego Miasta zdobyła 14 bramek, tracąc przy tym tylko 6.

Po zawirowaniach związanych z zakończonym sezonem 2020/21 Błyskawica zajęła miejsce w strefie spadkowej, jednak nie doświadczyła relegacji, gdyż Ruch Zdzieszowice zrezygnował z awansu, dzięki czemu gacianie ponownie występują w III Lidze. Późna decyzja sprawiła, że filary drużyny, czyli tacy gracze jak Mariusz Przybylski, Marcin Wdowiak, Maciej Matusik, czy Michał Hawryło, pożegnali się z zielonymi trykotami. Sytuacja ta wywróciła zespół o 180 stopni i zarząd dowiadując się o utrzymaniu, po utracie kluczowych zawodników musiał naprędce łatać dziury w składzie dostępnymi na rynku zawodnikami. Ostatecznie udało się to zrobić, organizując zaciąg z takich klubów jak Śląsk Wrocław, Piast Żmigród, Polonia Nysa, a także innych okolicznych klubów z niższych lig. Po spadku zmienił się również szkoleniowiec pierwszej drużyny – na tym stanowisku Marcina Koszernego zastąpił Waldemar Tęsiorowski i jak do tej pory obaj trenerzy punktują bardzo podobnie (Koszerny zdobywał średnio 0,96 pkt/mecz, Tęsiorowski – 0,89 pkt/mecz).

Punktem stycznym obu drużyn jest osoba Michała Bodysa, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Foto-Higieny. W poprzednim sezonie wystąpił w 17 spotkaniach, gdzie czterokrotnie zdołał zachować czyste konto. 

Nasz najbliższy przeciwnik zajmuje 15 miejsce w tabeli z 8 oczkami na koncie, będąc punkt od miejsca gwarantującego utrzymanie. Tabela po 1/4 rozegranych meczów jest jednak bardzo płaska i pomiędzy Gwarkiem a Foto-Higieną, różnica punktowa wynosi jedynie 4 punkty. Zespół trenera Tęsiorowskiego, pomimo ciężkiego okresu, w ostatnim meczu wziął głęboki wdech po zdobyciu trzech punktów. Tym samym nadchodzący pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ obie ekipy będą starały się zdobyć pełną pulę, by ustabilizować nieco swą pozycję w tabeli.

Mecz Foto-Higiena Gać – TS Gwarek Tarnowskie Góry poprowadzi Maciej Dudek (Dziećmiarowice), a jego asystentami będą Radosław Pawlaczyk (Wiechlice) i Mateusz Niedzielan (Grabik). Początek spotkania o godz. 16:00.

Dodaj komentarz