Po dwóch miesiącach przerwy wracamy na ligowe boiska. Po zdecydowanym wygraniu ligi w sezonie 2015/2016 i dużym niesmaku w spotkaniach barażowych, drużyna Gwarka Tarnowskie Góry w sobotę przystąpi do obrony tytułu mistrzowskiego pierwszej grupy IV ligi śląskiej. Kampania ta trwać będzie blisko dziesięć miesięcy, podczas której tarnogórzanie stoczą 34 ligowe bitwy z rywalami. Po reorganizacji ligi, sezon 2016/2017 zapowiada się niezwykle fascynująco.

 

Pierwszym ligowym rywalem Gwarka będą rezerwy GKS-u Tychy. Po lipcowo-sierpniowym serialu z przydzielaniem drużyn do odpowiednich grup w IV lidze śląskiej, ostatecznie to właśnie tyszanie zajęli jedno z dwóch ostatnich wolnych miejsc w pierwszej grupie IV ligi śląskiej. Zgoda rywala oznacza, że w najbliższym sezonie będziemy w naszej grupie mieli aż pięć zespołów rezerw! Wszystkie te kluby grają począwszy od rozgrywek Ekstraklasy aż po II ligę. Przy czym w drugiej grupie IV ligi śląskiej występować będzie zaledwie jedna drużyna rezerw. Drugi zespół GKS-u Tychy byłby drugą z nich, jednak ostatecznie zespół przeniósł się do grupy pierwszej. Dla naszego sobotniego rywala jest to drugi sezon na IV–ligowym froncie. Poprzedni sezon sobotni gospodarze zakończyli na dobrym siódmym miejscu, będąc wtedy beniaminkiem rozgrywek. Zdobyli wtedy aż 62 bramki, plasując się na drugim miejscu pod względem najbardziej bramkostrzelnych drużyn drugiej grupy IV ligi śląskiej. Na inaugurację rundy wiosennej pokonali 2:1 faworyta, a także późniejszego triumfatora całych rozgrywek, drużynę Unii Turza Śląska. Na inaugurację rundy jesiennej spotkają się natomiast z innym faworytem rozgrywek – Gwarkiem Tarnowskie Góry.

 

Dla tarnogórzan zbliżający się sezon będzie już piątym w historii swoich startów na poziomie IV ligi. Mimo mistrzostwa ligi na finiszu niedawno zakończonych rozgrywek, dwumecz barażowy przesądził o kolejnym sezonie w IV lidze. W drużynie zaszło parę zmian, które to niezbędne są w każdym piłkarskim klubie na świecie. Drużyna trenowana w dalszym ciągu przez Krzysztofa Górecko stoczyła siedem gier sparingowych, w których udział wzięło wielu zawodników testowanych. Nowy sezon tarnogórzanie rozpoczną meczem wyjazdowym. Na cztery poprzednie spotkania rozpoczynające sezon, Gwarek trzykrotnie wygrał i zanotował jedną porażkę. Spotkanie w Tychach będzie drugim meczem granym na wyjeździe w historii inauguracyjnych spotkań tarnogórskiej drużyny w IV lidze. Pierwsze z nich, na samym początku przygody w IV lidze tarnogórzanie rozegrali w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym Zagłębiakiem. Gwarek ostatecznie tamto spotkanie wygrał 1:0, a jedynym strzelcem gola był Tadeusz Urbainczyk, który w trakcie letniej przerwy opuścił Gwarka i przeniósł się do drużyny Odry Miasteczko Śląskie. Co ciekawe, ostatnie trzy mecze rozpoczynające sezon z udziałem Gwarka kończyły się za każdym razem wynikiem 2:1. Jak będzie tym razem okaże się w sobotnie wczesne popołudnie.

 

Konfrontacja Gwarka Tarnowskie Góry z GKS-em Tychy będzie pierwszą tego typu rywalizacją na tym etapie rozgrywek.

 

Sobotnie spotkanie rezerw GKS-u Tychy z Gwarkiem rozpocznie się w sobotę 13 sierpnia o godzinie 13:30. Mecz rozegrany zostanie na obiekcie ZET Tychy przy ul. Sikorskiego, a poprowadzi je jako sędzia główny pan Tomasz Englert (Bielsko-Biała). Asystować mu będą na liniach panowie Łukasz Wojsław oraz Jakub Michalski. Zachęcamy do gorącego dopingu naszych zawodników!

Dodaj komentarz