Los sprawił, że już w drugiej kolejce ligowej sezonu 2016/2017 dojdzie do spotkania pierwszej z drugą drużyną ligi. Ciężko tutaj mówić od razu o pojedynku dwóch najlepszych ekip ligi, jednak zarówno gospodarze jak i goście środowego spotkania do rangi ekip walczących o awans powinni się zaliczać. Jedni i drudzy swoje pierwsze mecze wygrali, jednak po co najmniej jedna z drużyn nie będzie mogła dodać sobie drugiego zwycięstwa w lidze. Ubiegłoroczny mistrz pierwszej grupy IV ligi śląskiej – Gwarek Tarnowskie Góry spotka się z zawsze silnym MKS-em Myszków.

 

Tarnogórzanie po pokonaniu w Tychach rezerw miejscowego GKS-u dzięki liczbie strzelonych bramek oraz różnicy co do tych straconych zajmuje w lidze miejsce drugie. To oczywiście zbyt wcześnie, by mówić kogo na co stać. Potrzebnych będzie parę ligowych kolejek, by powstały drużyny, które będą odbiegać od reszty. Jednym z aspirujących do miana faworytów ligi jest z pewnością drużyna Gwarka. Spotkaniem z MKS-em Myszków tarnogórzanie zainaugurują rozgrywki ligowe przed własną publicznością. Poprzednie dwa spotkania w Tarnowskich Górach miejscowi jednak nie mogą zaliczyć do udanych. Barażowa przegrana z Unią Turza Śląska, a także przegrany sparing z Sołą Oświęcim sprawił, że stadion Gwarka przestał być twierdzą nie do zdobycia, a taką była przez przeszło rok. Nastał jednak czas, by po raz kolejny wygranymi spotkaniami ligowymi budować serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Pięć strzelonych bramek w Tychach podpowiada jednak, że ofensywa naszego zespołu jest bardzo dobrze przygotowana do nowego sezonu.

 

Nasi środowi goście dość niespodziewanie po pierwszej kolejce zasiedli na pozycji lidera w grupie. Na inaugurację ligi rozprawili się dość łatwo z Ruchem Radzionków, zwyciężając rywala 3:0. Dwie bramki dla myszkowian zdobył znany z IV-ligowych boisk, nowy nabytek MKS-u Piotr Andrzejewski. Ten bramkostrzelny napastnik, który po pierwszej kolejce razem z Adamem Czerkasem z Rakowa Częstochowa oraz Jackiem Jarnotem z Szombierek Bytom przewodzi w klasyfikacji strzelców z dwiema bramkami na koncie, już niejednokrotnie znajdywał patent na naszych bramkarzy. Gwarkowi strzelał już bramki w barwach LOT-u Konopiska, MLKS-u Woźniki czy Sarmacji Będzin. Z pewnością ten transfer dla zespołu z Myszkowa oznaczać będzie duży plus w grze ofensywnej zespołu. Trenerem gości pozostał Artur Mosna, który po objęciu tego stanowiska na początku roku zakończył poprzedni sezon na dobrym piątym miejscu. Myszkowianie dwukrotnie mierzyli się z tarnogórzanami w poprzednim sezonie. W tych dwóch meczach raz wysoko przegrali, a w rewanżu w Myszkowie padł bezbramkowy remis. Przy takiej sile ofensywnej zarówno w jednym jak i w drugim zespole ciężko będzie powtórzyć majowe spotkanie obydwu drużyn, w którym nie oglądaliśmy ani jednego gola.

 

03.10.2015r. IV liga sezon 2015/2016, Gwarek – MKS Myszków 4:0 (1:0) bramki : Polis, Dzido, Kasprzyk, Pach (k)

07.05.2016r. IV liga sezon 2015/2016, MKS Myszków – Gwarek 0:0

 

Niestety mamy także smutną wiadomość. W dniu wczorajszym odszedł od nas Zygfryd Moska. Pan Zygfryd od wielu lat był wiernym kibicem Gwarka Tarnowskie Góry, na meczach którego bywał regularnie. Zarząd klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry składa kondolencje rodzinie zmarłego. W związku z tym środowy mecz z MKS-em Myszków poprzedzi symboliczna minuta ciszy.

 

Początek spotkania Gwarek Tarnowskie Góry – MKS Myszków w środę 17 sierpnia o godzinie 18:00. Spotkanie to jako sędzia główny poprowadzi pan Mirosław Górecki (Ruda Śląska). Arbiter ten prowadził ostatnie wygrane spotkanie Gwarka przed tarnogórską publicznością, a było to w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, kiedy to tarnogórzanie po dwóch trafieniach Adriana Sikory pokonali Concordię Knurów 2:0.

 

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do nabywania karnetów kibica w cenie 85 zł, a także tradycyjnie do odwiedzenia stoiska gastronomicznego na stadionie restauracji „Pod Złotym Prosiakiem”.

Dodaj komentarz