W kalendarzu każdego kibica data 18.09.2021 powinna być zaznaczona na czerwono. W tym właśnie dniu Gwarek przywita Ślęzę Wrocław na własnym stadionie, by powalczyć o kolejne ligowe punkty.

 

Sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco z uwagi na miejsce w tabeli obu drużyn. Gwarek plasuje się na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 11 punktów w 8 meczach. Ślęza natomiast jest aktualnie na trzeciej pozycji, za plecami LKS-u Goczałkowice i wicelidera z Bielska-Białej. Dorobek punktowy wrocławian to 18 punktów. Godny zwrócenia jest fakt, iż Ślęza jest najskuteczniejszym zespołem w lidze z 23 bramkami na koncie, co daje średnią prawie 3 bramek na mecz. 

Co ciekawe, pomimo tego, iż drużyna z Dolnego Śląska z perspektywy ligowej tabeli patrzy na tarnogórzan z góry, to zanotowała w tym sezonie już dwie porażki, a Gwarek tylko jedną. Patrząc na bilans obu drużyn w bezpośrednich pojedynkach, w 7 spotkaniach rozegranych do tej pory Ślęza wygrała cztery, Gwarek trzy. Tym samym w najbliższym pojedynku ekipa trenera Ganowicza postara się przypomnieć kibicom o uczuciu, jakie towarzyszyło im w pierwszych trzech starciach.

 

Data Mecz Wynik
19.06.21 Gwarek – Ślęza 0:2
21.11.20 Ślęza – Gwarek 4:1
02.11.19 Gwarek – Ślęza 0:1
13.04.19 Ślęza – Gwarek 2:0
01.09.18 Gwarek – Ślęza 1:0
15.04.18 Ślęza – Gwarek 0:2
02.09.17 Gwarek – Ślęza 3:0

 

W porównaniu z poprzednim sezonem Ślęza dokonała raczej kosmetycznych zmian niż diametralnego wietrzenia szatni. Na pewno za duży sukces należy uznać zatrzymanie w swoich szeregach Piotra Stępnia, króla strzelców poprzednich rozgrywek (ex-aequo z Mariuszem Przybylskim), który do tej pory jest ponownie najlepszym snajperem Ślęzy z 6 bramkami na koncie. Ponadto trzon drużyny pozostał niezmieniony, a spośród nowych nabytków na pewno warto wyróżnić Jakuba Wąsowskiego, Adriana Niewiadomskiego i Michała Hawryłę. Wąsowski z miejsca wskoczył do bramki i dotychczas rozegrał 7 na 8 spotkań, trzykrotnie zachowując czyste konto (a dodatkowo posiada status młodzieżowca). Niewiadomski to pomocnik w przeszłości związany już ze Ślęzą, jednak po krótkim epizodzie w Bielawiance postanowił wrócić do Wrocławia i dotychczas powrót wygląda obiecująco, gdyż ten gracz w 8 meczach zdobył już trzy bramki. Ostatni z wyżej wymienionych zawodników, czyli Michał Hawryło, to lewy obrońca, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Foto-Higieny Gać. W tym sezonie rozegrał 534 minuty w 7 spotkaniach i również stanowi o sile drużyny Grzegorza Kowalskiego.

Na kogo jeszcze warto zwrócić uwagę w najbliższym meczu? Matheus Vinicius, Gabriel Dornellas czy Hubert Muszyński to w bieżących rozgrywkach kolejne wyróżniające się postaci, jednak należy pamiętać, że szkoleniowiec naszych najbliższych gości bardziej niż indywidualności ceni sobie kolektyw.

Gwarek po zanotowaniu 5 remisów w ostatnich meczach pragnie z pewnością wrócić na zwycięską ścieżkę z początku sezonu i przełamać się właśnie w meczu z wrocławianami. Po bardzo dobrym spotkaniu z Pniówkiem i nieszczęśliwym starciu w Kluczborku piłkarze Gwarka są na wznoszącej i pragną wymazać przeszłość zwycięstwem.

Czy im się to uda? Przekonajcie się sami! Początek spotkania już w sobotę, 18.09.2021 r. o godz. 15:00 na stadionie TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego 2.

 

Standardowo już na tych, którzy nie będą mieli możliwości, by z wysokości trybun oglądać ten piłkarski spektakl, przygotowujemy transmisję PPV.
Link do transmisji: https://gwarek.ppv-stream.pl/

 

ZAPOWIEDZ LIVE-Recovered (4)

Dodaj komentarz