W najbliższą sobotę pierwsza drużyna Gwarka zainauguruje swoje zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018. Po przełożeniu meczu w poprzedniej kolejce, nasza drużyna rok 2018 rozpocznie od domowego meczu w kolejce numer dziewiętnaście. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny w walce o ligowe punkty będzie zatem drużyna Falubazu Zielona Góra.

 


Aktualizacja na dzień 16 marca 2018r. godz. 19:30

Mecz został odwołany z powodu złego stanu boiska.


 

 

Tarnogórzanie zimę przepracowali bardzo sumiennie. Cykl treningów był bardzo zróżnicowany, przez co w każdym dniu nasi zawodnicy brali udział w innych jednostkach treningowych. Całość finalizowały mecze kontrolne, których nasza drużyna rozegrała aż jedenaście. Gwarek zagrał bezkompromisowo, bowiem zwyciężył w siedmiu meczach, przegrywając natomiast w czterech, nie dzieląc się wynikiem w żadnym meczu. Po przełożeniu na kwiecień spotkania z Pniówkiem, inauguracja ligowa powinna rozpocząć się w Tarnowskich Górach już w sobotę. W drużynie Gwarka na swój debiut czeka czwórka nowych zawodników: Kamil Wawoczny, Paweł Juraszczyk, Sławomir Jaworski oraz Kamil Cholerzyński. Oprócz zmian kadrowych na rundę wiosenną, na sobotni mecz trener Gwarka Krzysztof Górecko będzie musiał przygotować zespół bez kolejnej dwójki zawodników. Z powodu nadmiaru żółtych kartek w meczu z Falubazem nie zobaczymy Jakuba Dyląga oraz Dominika Koniecznego. Atutem naszej drużyny powinno jednak być boisko, z którego jedynie Pniówek Pawłowice Śląskie, Ruch Zdzieszowice i Górnik Polkowice wywiozły w tym sezonie jakiekolwiek punkty. Do ligowej wiosny z pozycji numer jeden wśród najskuteczniejszych strzelców startuje Dawid Jarka. Nasz napastnik z dorobkiem trzynastu bramek przewodzi wśród klasyfikacji snajperów wszystkich III lig w Polsce. Nasza drużyna z pewnością od zwycięstwa będzie chciała rozpocząć 2018 rok. Emocje spowodowane przeciągającym się wznowieniem rozgrywek ligowych wśród naszych zawodników są ogromne. Liczymy na to, iż przełożą się one na wynik w sobotnim meczu.

 

W obozie naszego najbliższego rywala przez zimę działo się naprawdę sporo. Zmienił się zarząd klubu w skład którego weszli m.in. Maciej Grygier, który został nowym prezesem, a także były reprezentant Polski, w przeszłości zawodnik Legii Warszawa czy Arisu Saloniki – Maciej Murawski. Urodzony w Zielonej Górze zawodnik został pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych. Nowa wizja działania klubu z Zielonej Góry przez nowych działaczy skutkowała także zmianą na stanowisku trenera pierwszej drużyny Falubazu. Trenera Jarosława Misia zastąpił Andrzej Sawicki, w przeszłości zawodnik takich klubów jak Lechia Zielona Góra czy Ceramika Opoczno. Sama drużyna zatem w porównaniu do sierpniowego meczu z Gwarkiem zmieniła się niewiele. Przeciwko naszej drużynie powinien wystąpić m.in. Wojciech Okińczyc, czyli zielonogórzanin, który w Ekstraklasie debiutował w barwach Górnika Zabrze, a później grał jeszcze w Podbeskidziu Bielsko-Biała czy Rakowie Częstochowa. Drugim zawodnikiem, na którego warto zwrócić uwagę to nigeryjczyk Martins Ekwueme. Znany z występów na boiskach Ekstraklasy z Polonii Warszawa, Legii Warszawa czy Zagłębia Lubin w klubie z Zielonej Góry przebywa od września ubiegłego roku. Falubaz należy do grona zespołów, którym udało się w poprzedniej kolejce rozegrać mecz ligowy. Nie będą go jednak wspominać zbyt dobrze, bowiem zielonogórzanie polegli w Zdzieszowicach z tamtejszym Ruchem 3:0. Nasi sobotni goście, którzy zajmują w ligowej tabeli siedemnaste, czyli przedostatnie miejsce o pierwsze w tym roku punkty powalczą zatem w sobotę w Tarnowskich Górach.

 

W sierpniu w Zielonej Górze obydwie drużyny podzieliły się punktami. W pierwszej połowie tarnogórzanie mieli mnóstwo okazji strzeleckich, z których wykorzystali zaledwie jedną. W drugiej połowie natomiast role się odmieniły i to Falubaz był bliżej wygranej. Na boisku, które również budzi się z zimowego snu jedna okazja bramkowa może mieć olbrzymie znaczenie.

12.08.2017r. III liga sezon 2017/2018, Falubaz – Gwarek 1:1 (1:1) bramka: Jarka

 

Mecz 19. kolejki III ligi grupy trzeciej pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Falubazem Zielona Góra poprowadzi jako sędzia główny pan Dawid Matyszczak (Opolski KS). Sędzia z Kluczborka już raz przyniósł szczęście naszej drużynie. Pan Matyszczak był sędzią liniowym podczas domowego spotkania Gwarka ze Stilonem Gorzów Wielkopolskim, wygranym przez tarnogórzan 1:0. Zapraszamy wszystkich kibiców Gwarka w sobotę na obiekt przy ul. Wojska Polskiego 2. Budzimy się wszyscy z zimowego snu i kibicujemy naszej drużynie w walce o kolejne ligowe punkty. Początek meczu o godzinie 15:00. Zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz