Trzy ligowe kolejki w marcu, cztery ligowe kolejki w kwietniu i aż osiem spotkań ligowych w maju. To krótkie przypomnienie tego, co było, a także zapowiedź tego, co w najbliższym miesiącu czekać będzie Gwarka Tarnowskie Góry w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017. Śnieg, deszcz, a także wydaje się zbyt pochopne decyzje Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej sprawiły, iż najbliższy miesiąc będzie prawdziwym maratonem dla każdej z drużyn w pierwszej oraz drugiej grupie IV ligi śląskiej. Dla piłkarzy Gwarka start maratonu nastąpi w sobotę, a pierwszą przeszkodą na trasie będzie ich najbliższy rywal – druga drużyna GKS-u Katowice.

 

Lider rozgrywek po raz trzynasty zaprezentuje się przed tarnogórską publicznością w trakcie kampanii sezonu 2016/2017. Mimo dość sporej przewagi punktowej nad resztą ligowej stawki nie ma wśród graczy gospodarzy miejsca na rozluźnienie, bowiem wszystko jeszcze w lidze jest możliwe. Drużyna Gwarka jest jedynym zespołem oprócz Polonii Poraj, która w trakcie rundy wiosennej nie doznała jeszcze goryczy porażki. Mimo niespodziewanego remisu na inaugurację ligowej wiosny, sześć kolejnych zwycięstw pozwoliły drużynie prowadzonej przez trenera Krzysztofa Górecko znacznie odskoczyć od reszty stawki. 24 zdobyte wiosną bramki przy zaledwie 3 straconych muszą budzić wśród rywali tarnogórzan respekt. Nasi piłkarze nie mogą jednak osiąść na laurach i w dalszym ciągu muszą zdobywać punkty, jakże potrzebne do zwycięstwa w lidze. W przypadku sobotniej wygranej tarnogórzanie wyrównają swój rekord siedmiu ligowych zwycięskich meczów z rzędu w IV lidze. Poprzednio Gwarek wygrał siedem meczów mistrzowskich z rzędu pod koniec rundy jesiennej, a także na przełomie rundy jesiennej oraz wiosennej sezonu 2015/2016. Duży wpływ na obecną sytuację strzelecką w drużynie gospodarzy mają zawodnicy ofensywni. Prym wiedzie tutaj Dawid Jarka, który z dorobkiem 11 trafień jest najskuteczniejszym strzelcem tarnogórskiej drużyny. Duże słowa uznania należą się także formacji defensywnej Gwarka. To także dzięki nim nasza drużyna znajduje się tak wysoko. Tarnogórzanie stracili w dotychczas rozegranych meczach ledwie 15 bramek, co jest wynikiem prawie dwukrotnie mniejszym niż kolejny w klasyfikacji Ruch Radzionków (28 straconych bramek). Liczymy na podtrzymanie obydwóch serii podczas sobotniego spotkania ligowego.

 

Druga drużyna GKS-u Katowice rundę wiosenną rozpoczęła od zdobycia sześciu punktów w czterech meczach. Ostatnie dwa rozegrane spotkania to jednak porażki z rezerwami Piasta Gliwice oraz Rakowa Częstochowa. W międzyczasie dwójka z Katowic otrzymała walkower za mecz z wycofanym Nadwiślanem Góra. Sytuacja drużyny z Katowic nie jest godna zazdroszczenia. Po nieudanej rundzie jesiennej rezerwy popularnej „GieKSy” zajmują szesnaste miejsce z dorobkiem 18 zdobytych punktów. Za plecami naszego sobotniego rywala znajduje się tylko KS Panki oraz przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli zespół Nadwiślanu. Od początku sezonu 2016/2017 trenerem drużyny rezerw pierwszoligowca z Katowic jest były zawodnik tego klubu – Adrian Napierała. Cel drużyny na ten sezon jest jasny. GKS ma pozostać w stawce IV-ligowych zespołów na następny sezon. Do utrzymania niezbędne będzie jednak regularne punktowanie. Najlepszym sposobem na to będzie zwycięstwo już w sobotę, jednak o wygraną na obiekcie niepokonanego jak dotąd u siebie Gwarka będzie drużynie z Katowic niezmiernie trudno. Jeśli chodzi o tabelę meczów rozgrywanych na wyjazdach to tam również naszego najbliższego przeciwnika można znaleźć na szesnastym miejscu. Na boiskach rywali katowiczanie dotychczas dwukrotnie wygrywali, trzykrotnie remisowali oraz ośmiokrotnie schodzili z boiska jako pokonani. Dla rywala będzie to czwarty pojedynek z Gwarkiem w historii swoich występów na IV-ligowym froncie. W poprzednich trzech meczach nie udało się jak dotąd pokonać bramkarza klubu z Tarnowskich Gór, bowiem w pierwszym meczu padł bezbramkowy remis, a w następnych dwóch spotkaniach górą byli tarnogórzanie.

 

W jesiennym meczu obydwóch drużyn zwycięsko z rywalizacji wyszedł Gwarek, który pokonał wtedy wzmocniony zawodnikami z kadry pierwszego zespołu GKS 1:0 po bramce Marcina Rosińskiego.

11.07.2015r. sparing, lato 2015/2016, GKS II Katowice – Gwarek 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) bramka: Wlazłowski

31.10.2015r. IV liga sezon 2015/2016, GKS II Katowice – Gwarek 0:0

28.05.2016r. IV liga sezon 2015/2016, Gwarek – GKS II Katowice 3:0 (1:0) bramki: Górka x2, Pach (k)

02.10.2016r. IV liga sezon 2016/2017, GKS II Katowice – Gwarek 0:1 (0:0) bramka: Rosiński

 

Mecz Gwarek Tarnowskie Góry – GKS II Katowice jako sędzia główny poprowadzi pan Piotr Szypuła (Bielsko – Biała). Ostatni mecz Gwarka z udziałem tego arbitra zakończył się wygraną tarnogórzan, którzy na początku kwietnia ubiegłego roku pokonali w meczu wyjazdowym Górnika Piaski 2:1. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo gorąco na sobotnie spotkanie Gwarka z GKS-em. Początek meczu o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 2.

Dodaj komentarz