W każdym do rej pory rozegranym meczu ligowym drużyna Gwarka Tarnowskie Góry za każdym razem obejmowała prowadzenie. Cóż jednak z tego, skoro zaledwie jeden z tych meczów udało się zakończyć zwycięstwem. Należy jednak pamiętać, iż rok temu po trzech kolejkach ligowych tarnogórzanie mieli na swoim koncie dwa remisy oraz porażkę, znajdując się na miejscu spadkowym. Przełamanie przyszło wtedy w kolejce numer cztery, która została rozegrana w Tarnowskich Górach. Obecnie tarnogórzanie po dwóch meczach zakończonych stratami punktowymi ponownie potrzebują przełamania. Wierzą przy tym gorąco, że nastąpi ono właśnie przed tarnogórską publicznością.

 

O swoim ostatnim meczu ligowym zespół Gwarka musi jak najszybciej zapomnieć. Drużyna z Polkowic w przeciągu pół godziny wybiła dalszą chęć rywalizacji tarnogórzanom z głowy, przez co pierwsza porażka w sezonie stała się faktem. Nie była to jednak niespodzianka, bowiem nie jest także tajemnicą to, że to właśnie Górnik Polkowice jest w tym sezonie głównym kandydatem do awansu. Aby wrócić na właściwe tory, lepszych wyników można szukać… na początku sezonu ligowego 2017/2018. Jak już wcześniej podawaliśmy na pierwsze w historii III-ligowych występów zwycięstwo Gwarka trzeba było czekać do kolejki ligowej numer cztery. W sobotę podopieczni trenera Krzysztofa Górecko zrobią z pewnością wszystko, aby również i tym razem dopisać do swojego konta trzy punkty, pierwsze w sezonie 2018/2019 przed własną publicznością. Do tej pory Gwarek na początku rozgrywek zajmuje w ligowej tabeli ósme miejsce z dorobkiem czterech zdobytych punktów. Ciężko na tym etapie rozgrywek cokolwiek więcej prognozować, jednak, aby zapewnić sobie nieco więcej spokoju przed najbliższymi spotkaniami z Ruchem Zdzieszowice oraz Ślęzą Wrocław, sobotnie spotkanie trzeba po prostu wygrać. Co ciekawe, w poprzednim sezonie domowy mecz z Lechią trafił się Gwarkowi… również po dwóch meczach z rzędu bez zwycięstwa. Wtedy to po bramkach Alexandra Mrozka oraz Sebastiana Pączko gospodarze pokonali gości z Dzierżoniowa 2:1. Nie minął nawet rok, a zdobywców obydwóch dla Gwarka bramek w drużynie z Tarnowskich Gór już nie ma.

 

W swoją delegację do Tarnowskich Gór uda się w sobotę zespół Lechii Dzierżoniów. Dla podopiecznych trenera Zbigniewa Soczewskiego będzie to druga wizyta na stadionie Gwarka. Pierwsza z nich nie była dla nich szczęśliwa, a jeśli dodamy do tego fatalny jak dotąd bilans naszego rywala, to konieczność zapunktowania na terenie tarnogórzan jest już koniecznością. Trenowani przez najdłużej pracującego trenera w naszej grupie III ligi (w lipcu minęło 8 lat) zawodnicy w trzech dotychczas rozegranych meczach ligowych jako jedyni nie zdobyli choćby punktu i z zerowym dorobkiem zamykają ligową tabelę. Lechia nowy sezon zaczęła od domowej porażki ze Stalą Brzeg 1:2, a następnie musiała uznać wyższość rezerw ekstraklasowych zespołów Zagłębia Lubin 2:4 oraz Miedzi Legnica 1:2. Klub z Dzierżoniowa opuściło kilku zawodników, którzy stanowili o sile zespołu w poprzednim sezonie. Obrońca Filip Barski to dzisiaj podpora defensywy Foto-Higieny Gać, Maciej Tomaszewski obecnie gra w Ślęzie Wrocław, a vice-król strzelców ubiegłego sezonu (20 bramek), czyli Damian Niedojad zdobywa dziś gole dla II-ligowego Rozwoju Katowice. W zespole naszego sobotniego rywala wciąż można dostrzec jednak Grzegorza Borowego, Damiana Szydziaka czy Marcina Buryło, którzy podczas poprzednich spotkań mocno napsuli krew tarnogórskim zawodnikom. Kto myśli, że będziemy oczekiwać w sobotę łatwego spotkania, ten jest w błędzie.

 

Mimo, iż sobotni mecz będzie dopiero trzecim w krótkiej historii starć obydwóch zespołów, to w każdym z meczu poprzedniego sezonu Gwarka z Lechią sporo się działo. Jesienny mecz mimo dwukrotnego prowadzenia Gwarka zakończył się tylko jednobramkową wygraną, zaś wiosną tarnogórzanie w ciężkim meczu wyjazdowym również zdobyli dwie bramki z rzędu, tyle jednak, iż tym razem były one na wagę remisu.

11.11.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Lechia 2:1 (1:0). Bramki: Mrozek, Pączko

09.06.2018r., III liga sezon 2017/2018, Lechia – Gwarek 2:2 (1:0). Bramki: Pach, Pączko

 

Sędzią głównym sobotniego starcia Gwarka Tarnowskie Góry z Lechią Dzierżoniów będzie pan Leszek Groń (KS Zabrze). Arbiter ten prowadził tarnogórzanom pamiętne spotkanie ze Skrą Częstochowa w maju bieżącego roku (2:2), które miało duży wpływ na układ czołówki w końcówce poprzedniego sezonu. Reprezentant Śląskiego Kolegium Sędziowskiego jest za to szczęśliwym arbitrem dla naszych gości. W poprzednim sezonie prowadził dwa mecze z udziałem Lechii Dzierżoniów i co ciekawe, obydwa te mecze lechici wygrali. W obecnym sezonie prowadził jak dotąd jedno spotkanie III ligi, w którym Miedź II Legnica pokonała Górnika Polkowice 1:0.

 

Zapraszamy gorąco wszystkich kibiców na to spotkanie. Tradycyjnie informujemy, iż kasa biletowa zostanie otwarta na godzinę przed meczem, a do Państwa dyspozycji będzie mieszczące się obok trybuny zadaszonej stoisko gastronomiczne. Zapraszamy wszystkich w sobotę na stadion Gwarka przy ul. Wojska Polskiego 2 dopingować swoją drużynę! Początek meczu o godzinie 17:00.

Dodaj komentarz