Wielkimi krokami zbliżamy się do końca rundy jesiennej. Do końca pierwszej części sezonu 2017/2018 pozostały dwie ligowe kolejki. Debiutancki sezon Gwarka na III-ligowym poziomie wszystkim nam mija bardzo szybko. 11 listopada, czyli w Narodowe Święto Niepodległości będziemy mogli ostatni raz w 2017 roku zobaczyć zespół Gwarka na własnym obiekcie. Podziękujmy naszym bohaterom za te wszystkie piękne chwile, jakimi w minionym roku nas uraczyli. Ostatnim aktem jesieni Gwarka w roli gospodarza będzie mecz z Lechią Dzierżoniów.

 

Końcówka rundy jesiennej to trudne mecze Gwarka z górą ligowej tabeli. Na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej Gwarek zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 28 zdobytych punktów. Ostatnie dwa mecze tarnogórzan zakończył się ich porażkami, co nie zdarzyło się  w Tarnowskich Górach od dwóch i pół roku. Rywale jednak byli ograni na tym poziomie rozgrywkowym, a co ważniejsze są jednymi z głównych kandydatów do awansu w tym sezonie. Trzeba jednak nadmienić, iż obydwie porażki były dla Gwarka pechowe. Dwa tygodnie temu goście z Polkowic decydującego gola zdobyli w doliczonym czasie gry. Tydzień temu ostatnia minuta regulaminowego czasu gry i przestrzelony rzut karny zadecydowały, iż z Brzegu Gwarek wyjechał bez punktów. Trener Krzysztof Górecko oraz jego zawodnicy nie mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę. Piłkarze beniaminka pełni sportowej złości za wszelką cenę będą starali się odkuć za wcześniejsze porażki, wygrywając ostatni mecz przed własną publicznością w 2017 roku. Będą mieli jednak o tyle utrudnione zadanie, ponieważ gospodarze będą musieli sobie radzić w sobotę bez Grzegorza Fonfary, który z powodu nadmiaru żółtych kartek będzie musiał oglądać poczynania swoich kolegów z trybun. Pod znakiem zapytania stoją także występy kontuzjowanych Mateusza Śliwy, a także Jakuba Sołdeckiego. W dalszym ciągu drużyna Gwarka znajduje się w ścisłej czołówce ligi biorąc pod uwagę mecze w roli gospodarza. Tarnogórzanie ustępują w tej klasyfikacji jedynie prowadzącej Stali Brzeg, a także Skrze Częstochowa. Dwie bramki zdobyte w Brzegu pozwoliły Dawidowi Jarce odskoczyć w klasyfikacji strzelców od goniącej go grupy pościgowej. W tej chwili najskuteczniejszy zawodnik Gwarka ma na swoim koncie 12 zdobytych bramek.

 

Jako ostatni zespół w 2017 roku przed tarnogórską publicznością w rozgrywkach III ligi zaprezentują się piłkarze Lechii Dzierżoniów. Klub z województwa dolnośląskiego to obecnie szósta drużyna tabeli trzeciej grupy III ligi. Do Tarnowskich Gór Lechia przyjedzie po całkiem niezłej serii pięciu meczów bez porażki. W tym czasie zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Sochackiego cztery razy wygrał i zanotował jeden remis. Ostatni raz zespół z Dzierżoniowa przegrał 7 października… w wyjazdowym meczu ze Stalą Brzeg (1:3). Dla Lechii Dzierżoniów obecne rozgrywki są ósmym z rzędu w III lidze. We wszystkich III-ligowych sezonach Lechię Dzierżoniów prowadzi obecny trener, czyli Zbigniew Soczewski, który zespół przejął po awansie do III ligi w czerwcu 2010 roku. Najlepszym wynikiem do tej pory naszego sobotniego rywala było trzecie miejsce w sezonie 2012/2013, kiedy to Lechia występowała w III lidze w grupie dolnośląsko-lubuskiej. Ostatnie rozgrywki to z kolei walka Lechii do ostatniej kolejki o ligowy byt. Ostatecznie klub z Dzierżoniowa utrzymał się wśród III-ligowców tylko dzięki lepszej różnicy bramek, bowiem mające tyle samo punktów rezerwy Śląska Wrocław spadły do IV ligi. Nasz przeciwnik w meczach na wyjazdach jest jak dotąd bezkompromisowy. Osiem wyjazdów to jak do tej pory cztery zwycięstwa oraz cztery porażki Lechii. Ostatnie trzy wyprawy ligowe naszych gości kończyły się ich zwycięstwami, a biorąc pod uwagę fakt, iż na obiekcie Gwarka w sezonie 2017/2018 już trzy drużyny wyjeżdżały ze zdobyczą punktową, wcale nie oznacza, iż przed sobotnim meczem Lechia znajduje się na straconej pozycji. W zespole gości w sobotę nie będzie mógł wystąpić Filip Barski, który z powodu nadmiaru żółtych kartek w zeszłą sobotę będzie musiał jedno spotkanie pauzować. Najwięcej bramek w drużynie gości ustrzelili do tej pory Marcin Buryło oraz Damian Niedojad. Każdy z nich ma na swoim koncie po 8 goli.

 

Mecz Gwarka z Lechią Dzierżoniów będzie rzecz jasna pierwszym spotkaniem obydwóch drużyn na III-ligowym froncie. Ostatni mecz Gwarka przed tarnogórską publicznością w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 poprowadzi jako sędzia główny pan Robert Kowalczyk (Częstochowa). Sędzia ten prowadził ostatnie spotkanie Gwarka w rundzie zasadniczej IV ligi w ubiegłym sezonie. Pewni już gry w barażach o III ligę tarnogórzanie ulegli w meczu wyjazdowym RKS-owi Grodziec 0:3.

 

Spotkanie 16. kolejki rozgrywek trzeciej grupy III ligi Gwarek Tarnowskie Góry – Lechia Dzierżoniów w sobotę 11 listopada na stadionie TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego 2. Początek meczu o godzinie 14:00. Zapraszamy niezmiernie kibiców do przybycia na to spotkanie. Zachęcamy także do głośnego i sportowego dopingu, dziękując naszym zawodnikom za wszystkie świetne mecze w roku 2017. Tradycyjnie już obok trybuny krytej do Państwa dyspozycji będzie stoisko gastronomiczne. Zapraszamy na Gwarek!

Dodaj komentarz