Gwarek Tarnowskie Góry kontynuuje serię meczów z drużynami rezerw Lotto Ekstraklasy. W tydzień nasza drużyna aż trzykrotnie podejmie bezpośrednie zaplecza drużyn grających na najwyższym szczebli piłkarskim w Polsce. W sobotę tarnogórzanie wrócili z jednym punktem z trudnego terenu w Lubinie. Kolejne dwa mecze rozgrywane w długi majowy weekend Gwarek rozegra u siebie. Jako pierwsi nasi zawodnicy sprawdzą drugą drużynę Miedzi Legnica.

 

Do majowego weekendu piłkarskiego tarnogórzanie przystąpią z czwartego miejsca w ligowej tabeli. Dla mającego na swoim koncie 43 punkty zespołu Gwarka środowy mecz będzie bardzo ważnym w kontekście walki o podium. Gospodarze dzięki ewentualnemu zwycięstwu i stracie punktów przez wyprzedzające ich drużyny, mogą do soboty cieszyć się z powrotu na trzecie miejsce w tabeli. Sytuacja w górnej części tabeli jest jednak bardzo mocno skomplikowana, gdyż różnice między goniącymi tarnogórzan zespołami jest bardzo mała. Za plecami Gwarka plasują się m.in. drużyny Rekordu Bielsko-Biała, a także sobotniego rywala naszej drużyny, Górnika II Zabrze, które z pewnością będą chciały w najbliższych meczach zbliżyć się do najlepszych w lidze. Dla drużyny z Tarnowskich Gór środowy mecz będzie trzynastym w roli gospodarza w obecnym sezonie. Bilans meczów Gwarka na własnym obiekcie jest dla nich korzystny. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko w dotychczasowych meczach na stadionie przy ul. Wojska Polskiego wygrali sześć meczów, cztery zremisowali, a także doznali dwóch porażek. Na całe szczęście, tarnogórscy kibice już dawno nie oglądali porażek Gwarka w roli gospodarza. Przegrane mecze z rezerwą Zagłębia Lubin oraz MKS-em Kluczbork miały miejsce we wrześniu oraz październiku ubiegłego roku. Od tamtej pory, a więc od ponad pół roku nie udało się żadnej drużynie wywieźć kompletu punktów ze stadionu Gwarka. Liczymy gorąco, że ta dobra seria zostanie przez najbliższe dni podtrzymana. Do składu na sobotni mecz wraca Patryk Timochina, który nie mógł wystąpić w meczu w Lubinie z powodu absencji spowodowanej nadmiarem żółtych kartek. Jeśli chodzi natomiast o to, co w piłce najważniejsze, czyli o zdobyte bramki, to prym w naszej drużynie wiodą cały czas Dawid Jarka oraz Sławomir Pach. Najskuteczniejsi strzelcy w Gwarku mają na swoim koncie po osiem zdobytych w tym sezonie bramek. Środowy mecz będzie okazją do zwiększenia dla naszych zawodników swojego dorobku bramkowego, bowiem tarnogórzanie od dziewiętnastu spotkań na własnym stadionie kończą mecz przynajmniej z jedną zdobytą bramką.

 

O tym, że tarnogórzanie stoją w środę przed ciężkim zadaniem pokonania rywala z Legnicy wiemy nie od dziś. Nasz najbliższy przeciwnik wiosną punktuje naprawdę bardzo solidnie. W porównaniu do zeszłego sezonu zaplecze pierwszej drużyny Miedzi prowadzi w dalszym ciągu trener Radosław Bella, który obecnie notuje lepsze wyniki, niż w sezonie 2017/2018. Nasi goście w ligowej tabeli zajmują siódme miejsce z dorobkiem 39 zdobytych punktów. Prawie połowa z tych punktów została osiągnięta przez młody zespół z Legnicy właśnie wiosną, kiedy to nasi rywale wygrali aż pięć meczów ligowych z rzędu. Świetną serię legniczan przerwali wspomnieni już wcześniej zawodnicy drugiej drużyny Górnika Zabrze, którzy w ubiegłym tygodniu w dość szczęśliwych okoliczność wygrali na boisku rywala 1:0. Warto również zaznaczyć, że drugi zespół Miedzi bardzo dobrze spisuje się również na boiskach rywali. W tabeli meczów wyjazdowych podopieczni trenera Belli zajmują czwarte miejsce z dorobkiem pięciu zwycięstw, trzech remisów oraz czterech porażek. Ostatni raz nasz rywal na terenie rywala poległ 24 marca, a było to na boisku zdecydowanie najlepszej drużyny obecnego sezonu, a więc lidera ligi – Górnika Polkowice. O podtrzymanie dobrej serii meczów na wyjeździe drużyna Miedzi II Legnica będzie musiała radzić sobie bez swojego podstawowego obrońcy. Chodzi o Michała Pojaska, który z powodu nadmiaru żółtych kartek nie będzie mógł wziąć udziału w środowym meczu. Kadra naszych rywali nieznacznie różni się od tej, z którą Gwarek rywalizował w rundzie jesiennej. Z drużyny odeszli Lucjan Zieliński do chorzowskiego Ruchu, a także Mateusz Miazga do Lechii Dzierżoniów. Kadrę Miedzi uzupełniają na co dzień zawodnicy z pierwszego zespołu, a pamiętajmy, że 1 maja rozgrywki Lotto Ekstraklasy nie grają, więc możemy spodziewać się solidnego uzupełnienia legnickiej młodzieży przez bardziej doświadczonych kolegów z drużyny. Warto wspomnieć jeszcze o najskuteczniejszym strzelcu naszego przeciwnika. Jest nim 20-letni Patryk Makuch. Zdobywca siedmiu bramek dla swojego zespołu przez ostatnie mecze był jednak brany pod uwagę bardziej w pierwszej drużynie, niż w zespole rezerw.

 

Obecne rozgrywki są drugim sezonem, w którym rywalizują między sobą o punkty Gwarek oraz Miedź II Legnica. Jak do tej pory, czyli w poprzednich trzech rozegranych meczach zawsze wynik został rozstrzygnięty. Dwukrotnie lepsi okazali się tarnogórzanie, zaś w maju ubiegłego roku lepsi o jedną bramkę byli zawodnicy z Legnicy.

14.10.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Miedź II Legnica 2:0 (1:0). Bramki: Jarka x2

20.05.2018r., III liga sezon 2017/2018, Miedź II Legnica – Gwarek 1:0 (1:0)

22.09.2018r., III liga sezon 2018/2019, Miedź II Legnica – Gwarek 0:1 (0:1). Bramka: Timochina

 

O jak najlepsze prowadzenie środowych zawodów postara się pan Hubert Sarżyński (KS Wrocław). Dla arbitra reprezentującego Dolnośląski Związek Piłki Nożnej będzie to dziewiąte spotkanie w obecnych rozgrywkach. Do tej pory w meczach z udziałem pana Sarżyńskiego padły 22 bramki. Zawodnicy zostali 22 razy ukarani żółtymi kartonikami, a także 1 raz kartką o kolorze czerwonym. Dla sędziego prowadzącego najbliższy mecz naszej drużyny będzie to drugie spotkanie z Gwarkiem. W poprzednim sezonie prowadził on zwycięską potyczkę tarnogórzan w wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice.

 

Mecz Gwarek Tarnowskie Góry – Miedź II Legnica, czyli spotkanie 26. kolejki rozgrywek trzeciej grupy piłkarskiej III ligi rozpocznie się w środę 1 maja o godzinie 17:00 na obiekcie TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Zachęcamy tradycyjnie do przybycia na stadion nieco wcześniej, celem uniknięcia kolejek przy kasie biletowej, którą otwieramy jak zawsze na godzinę przed rozpoczęciem meczu. Zachęcamy również do korzystania z naszego stoiska gastronomicznego, usytuowanego przy trybuny krytej.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia majówki z Gwarkiem!

Dodaj komentarz