W normalnych warunkach sobotnio-niedzielna kolejka ligowa powinna być dla wszystkich zespołów 3 grupy piłkarskiej III ligi etapem wejścia w drugą część rozgrywek rundy jesiennej. Niestety z powodu znanych nam wszystkich perturbacji na początku sezonu, wiele drużyn ma jeszcze do rozegrania zaległości z pierwszych kolejek sierpnia. Niektóre zespoły rozegrały na chwilę obecną aż o trzy spotkania ligowe więcej od innych zespołów, więc ciężko w tym przypadku liczyć na przejrzystość formy drużyn, które powinny przekładać się na tabelę. Z czterech drużyn, które mają na swoim koncie zaledwie sześć rozegranych meczów, dwie zobaczymy w niedzielę w Tarnowskich Górach: Gwarek podejmie Miedź II Legnica.

 

Po perypetiach drużyny na początku sezonu nie ma już praktycznie śladu. Fala zachorowań koronawirusem nie tylko w Gwarku, ale i w pozostałych drużynach III ligi w sierpniu mocno zaznaczyła ligowe braki w terminarzu rozgrywek. Jednym z poszkodowanych okazał się właśnie tarnogórski klub, który musi teraz nieźle zarządzać siłami, aby w napiętym terminarzu rywalizować na dwóch frontach, ligowym oraz pucharowym. W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy na obiekcie przy ul. Wojska Polskiego zwycięstwo z Foto-Higieną Gać. W środku tygodnia po pasjonującym meczu z Rekordem, tarnogórzanie przywieźli z Bielska-Białej wartościowy punkt, dzięki któremu znów Gwarek mógł nieco wspiąć się w ligowej tabeli. To jednak nie koniec piłkarskiego maratonu Gwarka. Po niedzielnym meczu punkty z Miedzią, nasza drużyna już trzy dni później powalczy o półfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom z Ruchem Radzionków, aby w kolejny weekend wybrać się na kolejny, trudny mecz wyjazdowy – tym razem do Pawłowic Śląskich. Niedzielny mecz będzie już siódmym meczem podopiecznych trenera Krzysztofa Górecko o ligowe punkty, z czego piątym przed własną publicznością. Obecnie nasza drużyna plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem dziewięciu zdobytych punktów. Bilans bramkowy gospodarzy jest identyczny jeśli chodzi o bramki zdobyte i te stracone (10). Pozostańmy jeszcze na moment przy temacie bramek, bowiem w naszej drużynie dość niespodziewanie wyrósł lider jeśli chodzi o zdobycz bramkową. Ostatnie dni do udanych z pewnością może zaliczyć nowy, letni nabytek Gwarka – Daniel Barbus. Defensywny pomocnik, który przez ostatnie lata występował w Podhalu Nowy Targ najpierw zdobył swoje dwie pierwsze bramki w meczu z Foto-Higieną, a w środę zapewnił punkt we wspomnianym już meczu z Rekordem i obecnie przewodzi w stawce najlepszych strzelców Gwarka. Drudzy ex-equo w tej klasyfikacji są Sebastian Pączko i Rafał Kuliński, który jednak z powodu kontuzji w meczu z Rekordem nie wystąpił. Liczymy gorąco, że popularny Banan szybko wróci do sprawności i pomoże swojej drużynie w kolejnych meczach.

 

Kłopotów na początku sezonu 2020/2021 nie brakowało również w obozie naszego najbliższego przeciwnika. Do zachorowań koronawirusem doszło również w Legnicy, przez co drugi zespół Miedzi również stracił dwa mecze ligowe i odrabiać je będzie we wrześniu oraz październiku. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka, który drugi sezon z rzędu opiekuje się najstarszą grupą Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica zajmują w ligowej tabeli przed najbliższą kolejką ligową miejsce tuż nad strefą spadkową. Na zajmowane przez rezerwy Miedzi piętnaste miejsce złożyły się dwa zwycięstwa, jeden remis oraz trzy porażki, co daje razem siedem zdobytych przez legnicką młodzież punktów. Jedyne dwa zwycięstwa Miedź uzyskała na własnym obiekcie, pokonując w identycznym stosunku 2:0 śląskie drużyny Rekordu Bielsko-Biała oraz ROW-u Rybnik. Jak już terminarz niejednokrotnie pokazał, najbliższy rywal Gwarka w ostatniej ligowej kolejce pauzował, zatem aby przypatrzeć się ostatniemu meczowi o punkty Miedzi musimy się cofnąć do 12 września. Wtedy to po szalonym meczu w Brzegu, zespół Miedzi w ostatniej minucie doliczonego czasu gry po samobójczej bramce Damiana Celucha zremisował ze Stalą 1:1, wcześniej… sam zdobywając gola również po trafieniu samobójczym. Remis ten to właśnie jedyna zdobycz punktowa przywieziona z terenu rywala przez legniczan w obecnym sezonie. Oprócz tego Miedź zanotowała porażki w Lubinie oraz Nysie i to właśnie z zespołem Polonii… oraz Gwarkiem nasz rywal zamyka tabelę zdobywanych bramek na obiektach rywala (3 gole). Dużo lepiej rezerwy Miedzi spisują się w okręgowym Pucharze Polski, gdzie dotarli już do półfinału rozgrywek. O finał powalczą 7 października z Orkanem Szczedrzykowice. Walka na dwóch frontach powoduje, że w przeciągu najbliższych 17 dni, Miedź II Legnica rozegra… aż 6 meczów o stawkę! W zespole naszych gości schedę lidera po Wojciech Łobodzińskim, który ostatecznie zawiesił piłkarskie buty na kołku przejął jako mentor legnickiej młodzieży Grzegorz Bartczak. 35-letek to swojego czasu Mistrz Polski z Zagłębiem Lubin, a w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju rozegrał blisko 170 meczów. Dziś swoją wiedzę przekazuje już młodszym kolegom w drużynie rezerw.

 

Gwarek nie jest wygodnym rywalem dla naszych niedzielnych gości. Wszystkie pięć do tej pory rozegrane mecze ligowe o stawkę zawsze były rozstrzygnięte, a aż cztery z nich padły łupem naszej drużyny. Dotychczas każda wizyta Miedzi w Tarnowskich Górach kończyła się zwycięstwem gospodarzy. Nie mamy nic przeciwko, aby również i tym razem było podobnie.

14.10.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Miedź II Legnica 2:0 (1:0). Bramki: Jarka x2

20.05.2018r., III liga sezon 2017/2018, Miedź II Legnica – Gwarek 1:0 (1:0)

22.09.2018r., III liga sezon 2018/2019, Miedź II Legnica  – Gwarek 0:1 (0:1). Bramka: Timochina

01.05.2019r., III liga sezon 2018/2019, Gwarek – Miedź II Legnica 3:0 (1:0). Bramki: Mizgała, Oziębała, Joachim

10.08.2019r., III liga sezon 2019/2020, Gwarek – Miedź II Legnica 2:1 (1:1). Bramki: Kuliński, Jarka

 

Niedzielny mecz Gwarka z Miedzią II Legnica poprowadzi jako sędzia główny pan Bartosz Owsiany (Opole). Dla doświadczonego na III-ligowym froncie arbitra będzie to czwarte spotkanie w sezonie. Poprzednie trzy za każdym razem kończyły się zwycięstwem zespołów gości. Arbiter reprezentujący Opolskie Kolegium Sędziowskie ostatni raz mecz Gwarka prowadził w ubiegłym sezonie, a był to zremisowany mecz z Polonią Bytom. Gościom pan Owsiany ostatni raz sędziował… w sezonie 2016/2017. Obydwa mecze zakończyły się wtedy zwycięstwem Miedzi.

 

Początek meczu 10. kolejki rozgrywek III ligi grupy 3 wyjątkowo, bo tym razem w niedzielę 27 września o godzinie 15:00 na obiekcie TS Gwarek przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Wszystkim wybierającym się na to spotkanie kibicom przypominamy o zachowaniu środków bezpieczeństwa i stosowanie się do wytycznych, z którymi zapoznać się można przy wejściu na obiekt (posiadanie maseczki, dystans społeczny). Tradycyjnie zachęcamy również do skorzystania z naszego stoiska gastronomicznego i do wcześniejszego przybycia na obiekt, aby uniknąć kolejek przy kasie biletowej. 

 

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz