We wtorek drużyna Gwarka doznała pierwszej porażki w sezonie. Od tego momentu minęło już jednak trochę czasu i nasz zespół patrzy już w stronę kolejnego meczu ligowego. W sobotę raz jeszcze spotkamy się na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 2. Tym razem do Tarnowskich Gór przyjedzie reprezentant ziemi dolnośląskiej – Piast Żmigród.

 

Przed nami 4. kolejka rozgrywek III ligi w grupie trzeciej. Drużyna Gwarka po poprzedniej kolejce ligowej została z dorobkiem dwóch punktów na koncie. Tarnogórski zespół jest jednym z trzech zespołów, które nie odniosły jeszcze zwycięstwa w rozpoczętym nie tak dawno sezonie. Nasi piłkarze po pechowej porażce z Ruchem Zdzieszowice są niezwykle zdeterminowani do tego, aby w sobotę ten stan zmienić. Po trzech kolejkach sytuacja w ligowej tabeli jest niezwykle spłaszczona i każdy wynik może w niej sporo zmienić. Trener tarnogórzan Krzysztof Górecko będzie miał do swojej dyspozycji na sobotni mecz praktycznie całą kadrę. W treningach czynnie uczestniczą już rekonwalencenci: Alexander Mrozek oraz Patryk Timochina. Dla Gwarka sobotni mecz będzie trzecim spotkaniem przed własną publicznością. Czas najwyższy, aby pierwsze trzy punkty za zwycięstwo zainkasować właśnie przed tarnogórską widownią. Nasza drużyna z pewnością powalczy ze wszystkich sił o swoje pierwsze zwycięstwo w III lidze.

 

Miejski Klub Sportowy „Piast” Żmigród w III lidze występuje nieprzerwanie od sezonu 2013/2014. Występy na tym etapie rozgrywkowym to największy sukces klubu, którego trenerem od grudnia 2013 jest niegdyś słynny napastnik takich klubów jak Arka Gdynia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Polonia Bytom – Grzegorz Podstawek. Poprzednie rozgrywki Piast zakończył na jedenastym miejscu w tabeli, na długo przed końcem sezonu zapewniając sobie ligowe utrzymanie. W tym sezonie nasi goście po porażkach z rezerwami Górnika Zabrze oraz Pniówkiem Pawłowice Śląskie, pokonali pewnie we wtorek Falubaz Zielona Góra 3:0, zgarniając swoje pierwsze w tym sezonie punkty. Obecnie drużyn ze Żmigrodu zajmuje w ligowej tabeli jedenaste miejsce. Bilans bramkowy zespołu Piasta to cztery bramki strzelone oraz tyle samo straconych.

 

Dla obu zespołów sobotni mecz będzie pierwszą konfrontacją w historii spotkań pomiędzy Gwarkiem, a Piastem. Początek meczu 4. kolejki III ligi grupy trzeciej Gwarek Tarnowskie Góry – Piast Żmigród w sobotę 19 sierpnia o godzinie 17:00 w Tarnowskich Górach przy ul. Wojska Polskiego 2. Sędzią głównym sobotniego meczu będzie pan Krystian Stenzinger (Żagań)

 

Kibicom przypominamy o przybycie na mecz z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Do Państwa dyspozycji oddajemy jak w poprzednich meczach dwie kasy: główną od ul. Wojska Polskiego, a także kasę biletową od ulicy Mickiewicza. Do zobaczenia na meczu!

Dodaj komentarz