Ostatnia kolejka ligowa rozgrywana w marcu nie była szczęśliwa zarówno dla Gwarka Tarnowskie Góry, jak i Ruchu Zdzieszowice. Obydwa zespoły liczyły podczas swoich sobotnich meczów na zwycięstwa. Ostatecznie żadna z nich nie mogła dopisać sobie wymaganych przez siebie punktów do ligowej tabeli, przez co miesiąc marzec obydwa zespoły kończyły z olbrzymim grymasem na twarzy. Swoje niepowodzenia każda z nich będzie chciała naprawić w pierwszej, kwietniowej kolejce, dzięki czemu sobotnie spotkanie Gwarka z Ruchem Zdzieszowice zapowiada się niezwykle interesująco.

 

Przytoczony wcześniej „olbrzymi niedosyt” jak ulał pasuje do ostatnich wyników osiąganych przez naszą drużynę. Co prawda start do rundy wiosennej podopieczni trenera Krzysztofa Górecko mieli co najmniej dobry, tak kolejne dwa mecze bardziej należy przypisać do grupy strat, niż zysków. Po domowym, wysokim zwycięstwie nad Agroplonem Głuszyna, wypoczęty z powodu przełożenia meczu z Ruchem Radzionków Gwarek zremisował w pamiętnym meczu z Górnikiem Polkowice. Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że nasza drużyna w tym meczu sprawiała na boisku dużo lepsze wrażenie niż rywal, jednak punkty przyznaje się w piłce nożnej nie za wrażenia artystyczne, a za to, ile razy zespół umieści piłkę w bramce drużyny przeciwnej. Brak koncentracji w ostatnich minutach meczu oraz niezwykle kontrowersyjna decyzja sędziego Łężnego spowodowały, iż ze stanu 3:1 dla Gwarka, mecz ostatecznie dzięki skutecznie wyegzekwowanej przez polkowiczan jedenastki zakończył się remisem. Pluć w brodę tarnogórzanie mogą sobie również po ubiegłotygodniowym meczu w Dzierżoniowie. Tam także mimo identycznego prowadzenia, nie udało się zakończyć meczu z trzema punktami w garści. Gwarek to obecnie najskuteczniejszy zespół wiosny, bowiem w trzech swoich rozegranych do tej pory meczach zdobył aż jedenaście goli. Tym razem przed tarnogórzanami kolejna, domowa próba. Do nowego miesiąca nasza drużyna przystępuje z piątego miejsca w tabeli. Gospodarze sobotniego meczu mają na swoim koncie obecnie 35 punktów, na co złożyło się dziesięć zwycięstw, pięć remisów, a także pięć porażek. Gwarek zanotował zatem spadek o jedno miejsce w porównaniu z poprzednią kolejką, jednak ewentualne zwycięstwo osiągnięte w sobotę, a także korzystne wyniki z innych boisk mogą sprawić, że po pierwszej, kwietniowej kolejce tarnogórzanie mogą zameldować się nawet na najniższym stopniu podium. Nasi zawodnicy z pewnością zrobią wszystko, aby założony przez siebie cel w sobotę osiągnąć. W drużynie niezwykle bramkostrzelnych w tym roku tarnogórzan przewodzi zdobywca 8 bramek w tym sezonie Dawid Jarka. Dla zawodnika, który w każdym wiosennym meczu zdobył przynajmniej jednego gola dla swojej drużyny sobotni mecz będzie setnym występem o punkty w barwach tarnogórskiego Gwarka.

 

Ruch Zdzieszowice natomiast kontynuuje swój niezwykle ciężki terminarz ligowy. Drużyna popularnych „Zdzichów” ma za sobą już mecze ze Ślęzą Wrocław, Stalą Brzeg, Zagłębiem II Lubin oraz Miedzią II Legnica. Dorobek punktowy po tych meczach dla drużyny z województwa Opolskiego jest całkiem niezły, bowiem podopieczni trenera Łukasza Ganowicza zainkasowali po trzy punkty zarówno w meczu we Wrocławiu, jak i tydzień później w domowym meczu ze Stalą Brzeg. Następnie prowadzeni przez byłego zawodnika MKS-u Kluczbork czy Odry Opole gracze zanotowali ważny remis na ciężkim boisku wicelidera z Lubina, a tydzień temu doznali pierwszej tej wiosny porażki w starciu z innym reprezentantem drużyny rezerw, tym razem Miedzi Legnica. Dobry start naszego najbliższego przeciwnika zaowocował awansem o jedno miejsce w ligowej tabeli względem pozycji Ruchu po rundzie jesiennej. Obecnie nasi rywale znajdują się na 8 miejscu w tabeli z dorobkiem 31 zdobytych punktów. Ruch Zdzieszowice rozgrywa obecnie swój piąty z rzędu sezon w rozgrywkach III ligi, do której trafili po sezonie 2013/2014 w wyniku reorganizacji rozgrywek II ligi. Solidny zespół ze Zdzieszowic co roku kończy rozgrywki w górnej części tabeli pokazując, że mecze z tą drużyną wcale do łatwych nie należą. Zespół zimą nie dokonał żadnej kadrowej rewolucji, a drobne zmiany w drużynie bardziej zasługują na miano tych „kosmetycznych”. Klub ze Zdzieszowic opuścili zimą bramkarz Oskar Kubik, któremu zakończyło się wypożyczenie z GKS-u tychy oraz Bartosz Włodarczyk, który obecnie reprezentuje barwy ligowego rywala – Pniówka Pawłowice. Nowymi nabytkami Ruchu zostali pomocnik Leszek Nowosielski, który ma sobą debiut w Ekstraklasie w barwach GKS-u Bełchatów, a ostatnio reprezentował kluby szkockie, a także młodzieżowcy Stanisław Dębski z OKS-u Olesno oraz Jakub Pietrakowski, który w poprzedniej rundzie reprezentował barwy gorzowskiego Stilonu, z którym odniósł już jedno w tym sezonie zwycięstwo z Gwarkiem. Ruch w meczach wyjazdowych zanotował w tym sezonie po trzy zwycięstwa, remisy oraz porażki, mając na swoim koncie idealny remis bramkowy 11:11. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie naszych sobotnich gości jest obecnie autor siedmiu bramek, Dariusz Zapotoczny.

 

Historia spotkań Gwarka z Ruchem na III-ligowych boiskach jest dość… specyficzna. Jak dotąd każdy mecz został rozstrzygnięty, jednak gdziekolwiek grano, to za każdym razem zwycięsko z tej rywalizacji wychodziła drużyna potencjalnych gości. Liczymy gorąco, że w sobotę ta niepisana tradycja nie będzie miała kontynuacji.

15.08.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Ruch 0:2 (0:0)

24.03.2018r., III liga sezon 2017/2018, Ruch – Gwarek 1:2 (0:1). Bramki: Juraszczyk, Dzido

29.08.2018r., III liga sezon 2018/2019, Ruch – Gwarek 0:1 (0:0). Bramka: Dzido

 

Sobotnie spotkanie Gwarka z Ruchem poprowadzi jako sędzia główny pan Robert Kowalczyk (KS Częstochowa). Dobrze nam znany arbiter ostatni raz w Tarnowskich Górach gościł w listopadzie 2017 roku, kiedy to prowadził zwycięskie spotkanie naszej drużyny z Lechią Dzierżoniów. Dla pana Kowalczyka będzie to już dziewiąty mecz w rozgrywkach trzeciej grupy III ligi w sezonie 2018/2019. W poprzednich ośmiu prowadzonych przez tego arbitra meczach zaledwie dwukrotnie zwyciężali gospodarze przy sześciu zwycięstwach gości, padły 23 bramki, a zawodników Robert Kowalczyk napominał żółtymi kartkami napominał 48 razy, zaś czerwonymi dwukrotnie. Spotkania z udziałem Gwarka jeszcze w tym sezonie nie prowadził, natomiast sędziował już dwa mecze z udziałem drużyny ze Zdzieszowic. Pierwsze to domowa porażka z Zagłębiem II Lubin, zaś drugi mecz to spotkanie z marca tego roku, gdzie Ruch pokonał na wyjeździe Ślęzę Wrocław.

 

Mecz 21. kolejki rozgrywek w trzeciej grupie piłkarskiej III ligi pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Ruchem Zdzieszowice zaplanowano na sobotę 6 kwietnia na godzinę 16:00. Zachęcamy kibiców tradycyjnie do nieco szybszego pojawiania się na stadionie celem uniknięcia kolejek przy kasie biletowej. Tą jak zawsze otwieramy na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zachęcamy wszystkich kibiców do głośnego dopingu swojej drużyny!

Dodaj komentarz