Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Te znane porzekadło przyświeca ostatnio poczynaniom naszej drużyny w trzeciej grupie III ligi. Po serii dobrych meczów, w których brakowało jednak zwycięstwa, przyszły dwie, kolejne wygrane. Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero początek sezonu, a nasza drużyna jest beniaminkiem tych rozgrywek. W szóstej serii spotkań do Tarnowskich Gór zawita drużyna Ślęzy Wrocław.

 

Tarnogórzanie początek września przywitali na dziesiątym miejscu w tabeli. Dorobek drużyny trenera Krzysztofa Górecko to 8 zdobytych punktów, na które złożyły się dwa zwycięstwa, dwa remisy, a także zanotowana jedna porażka. Dotychczasowy wynik naszej drużyny jest bardzo przyzwoity, gdyż oprócz punktów, także prezentowany przez tarnogórzan styl jest godny uwagi. W najbliższą sobotę Gwarek po raz czwarty w sezonie pojawi się przed własną publicznością. Do tej pory nasza drużyna po jednym razie wygrała, zremisowała, a także przegrała. Ewentualne zwycięstwo z sąsiadem z ligowej tabeli pozwoli naszej drużynie podnieść się o parę miejsc do góry. Trzeba jednak przyznać, że prezentowany poziom zespołów z górnej części tabeli jest tak wysoki, że każdy może wygrać z każdym. Dzięki dwóm bramkom zdobytym w Lubinie, najskuteczniejszym strzelcem naszej drużyny z trzema bramkami na koncie jest Dawid Jarka. 

 

Drużyna naszych gości w tabeli ligowej znajduje się tuż za plecami Gwarka, kończąc piłkarskie zmagania w sierpniu na jedenastym miejscu. Podopieczni trenera Grzegorza Kowalskiego zgromadzili po pięciu ligowych kolejkach 7 punktów. Mimo kiepskiego startu (porażki ze Stalą Brzeg 0:6 i Lechią Dzierżoniów 0:1), późniejsze mecze to już regularna zdobycz punktowa wrocławian. Przełamanie przyszło w trzeciej kolejce, kiedy to Ślęża pokonała w Zabrzu 2:0 rezerwy Górnika, złożone głównie z zawodników pierwszej drużyny. Później nastąpił szalony mecz w Pawłowicach Śląskich, zakończony remisem 3:3. Tydzień temu Ślęza dopiero pierwszy raz w sezonie zagrała na własnym obiekcie, nie dając żadnych szans Falubazowi Zielona Góra, pewnie zwyciężając 6:2. W dotychczasowych meczach naszego najbliższego przeciwnika padły aż 23 bramki, z których Ślęza 11 zdobyła, a 12 straciła. Najlepszym strzelcem drużyny Ślęzy Wrocław jest obecnie Maciej Firlej z trzema zdobytymi do tej pory golami.

 

Rozjemcą meczu 6. kolejki III ligi grupy trzeciej pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Ślęzą Wrocław będzie pan Jacek Babiarz (Opolski ZPN). Początek spotkania o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Mimo zaplanowanej na sobotę chłodnej pogody, my oczywiście zapraszamy wszystkich kibiców bardzo gorąco na to spotkanie, prosząc jednocześnie o nie odkładanie przyjścia na mecz na ostatni moment. Zapraszamy serdecznie na mecz!

Dodaj komentarz