W najbliższej kolejce ligowej w Tarnowskich Górach dojdzie do bardzo ciekawego spotkania w górnej części ligowej tabeli. Niepokonany od meczów Gwarek zagra ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, który od pięciu spotkań nie zaznał goryczy porażki. Ścisk w górnej części tabeli spowodował, że różnica pomiędzy czwartym zespołem, a dziesiątym wynosi zaledwie dwa punkty. Sobotni mecz Gwarka może zatem mieć duże znaczenie w układzie górnej części tabeli trzeciej grupy trzeciej ligi.

 

Dzisiaj właśnie mija miesiąc od pierwszej i jak do tej pory jedynej porażki tarnogórzan w rozgrywkach ligowych. Od spotkania z Ruchem Zdzieszowice nasza drużyna niczym huragan dewastowała marzenia przeciwników o ligowych punktach i po trzech zwycięstwach oraz ostatnim remisie w Turzy Śląskiej, Gwarek zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Ścisk na górze jest jednak duży i kandydatur do dogonienia prowadzącej trójki zespołów jest sporo. Do nich można wliczyć zarówno Gwarka, jak i drużynę Stilonu. Tarnogórzanie w Turzy Śląskiej musieli sobie radzić bez Grzegorza Fonfary, który jednak powrócił już do treningów z drużyną po drobnym urazie. Gwarek na swoim obiekcie do tej pory radził sobie przyzwoicie. Po remisie i porażce przyszły dwa zwycięstwa bez straty bramki. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko z pewnością będą chcieli przedłużyć korzystną dla siebie serię meczów bez porażki. Pomóc w odniesieniu zwycięstwa ma w sobotę silna i stabilna kadra, w której wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi na sobotni pojedynek. Ośmiu zawodników wpisywało się dotychczas na listę strzelców w barwach naszej drużyny. Najskuteczniejszym, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, jest Dawid Jarka, który ma na swoim koncie cztery trafienia.

 

Podobny cel mają goście z Gorzowa Wielkopolskiego. Trener drużyny Stilonu, Adam Gołubowski na czwartkowej konferencji prasowej przed sobotnim meczem chwalił swojego rywala za dobrą postawę w dotychczasowych spotkaniach ligowych. Ciepłe słowa padły również pod adresem najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie Gwarka, a więc Sławomira Pacha, Grzegorza Fonfary, a także Dawida Jarki. Beniaminek rozgrywek III ligi po dotychczas rozegranych meczach zgromadził na swoim koncie 11 punktów i przed 8. kolejką ligową zajmuje w tabeli ósme miejsce. Po dwóch porażkach w dwóch pierwszych meczach sezonu, drużyna Stilonu odniosła trzy zwycięstwa, a także dwa remisy, wygrywając na przykład z liderem tabeli – Stalą Brzeg. Nasz najbliższy przeciwnik jest jak na razie jedynym zespołem, który odebrał punkty liderowi z Brzegu. Mecze z udziałem drużyny Stilonu obfitują w bramki. Jak na razie nasi goście zdobyli w swoich meczach aż czternaście bramek. Taką samą liczbę mogą również sobie przypisać po stronie bramek straconych. Na wyjazdach drużyna Stilonu rozegrała do tej pory trzy mecz, notując po jednym zwycięstwie, remisie oraz porażce. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości obecnie jest Rafał Świtaj, zdobywca pięciu bramek.

 

Mecz 8. kolejki Gwarek – Stilon w sobotę 16 września o godzinie 16:00. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na to spotkanie. Przypominamy również, iż od sobotniego meczu będzie ponownie dostępne stoisko gastronomiczne, które znajdować się będzie obok trybun głównych. Raz jeszcze zachęcamy do skorzystania z oferty.

Dodaj komentarz