Przed nami czwarty mecz domowy Gwarka w sezonie 2018/2019. Tym razem do Tarnowskich Gór zawita jedna z rewelacji tegorocznych rozgrywek, a więc druga drużyna ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Biorąc pod uwagę pozycję w ligowej tabeli, na boisku Gwarka w sobotnie popołudnie zmierzy się czwarta drużyna ligi z trzecią. Można zatem śmiało stwierdzić, że powyższe spotkanie swoją rangą może zostać określone mianem „meczu kolejki”. Jeśli na dodatek weźmiemy również pod uwagę styl obydwóch drużyn, a także to, że Gwarek nie przegrał od czterech, a Zagłębie od sześciu spotkań, to możemy być pewni bardzo ciekawego widowiska.

 

Po lekkim dołku spowodowanym trzema meczami bez wygranej wydaje się, że drużyna Gwarka wraca na właściwe tory. Po remisie z Lechią Dzierżoniów przyszły trzy kolejne zwycięstwa, a także zapewniony w środku tygodnia awans do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Tarnogórzanie wyraźnie awansowali w ligowej tabeli i przed zbliżającą się ligową kolejką numer osiem zajmują w niej miejsce tuż za podium z dorobkiem 14 zdobytych punktów. Trzypunktowa przewaga nad kolejnymi zespołami powinna tarnogórzan w najgorszym wypadku uratować przy niekorzystnym wyniku przed spadkiem w tabeli. Zwycięstwo spowoduje, iż podopieczni trenera Krzysztofa Górecko awansują co najmniej o jedną pozycję, właśnie kosztem lubińskiego Zagłębia, które wyprzedza tarnogórzan tylko lepszą różnicą bramek. Przed czwartym meczem przed tarnogórską publicznością, Gwarek plasuje się w ścisłej czołówce drużyn, której atutem jest własne boisko. Co prawda jedno zwycięstwo w trzech meczach chluby naszej drużynie nie przynosi, a i do osiągnięcia kompletu zwycięstw na własnym stadionie Górnikowi Polkowice sporo brakuje, to jednak zaledwie dwie stracone bramki powodują, iż jest to wraz z drużynami Pniówka Pawłowice Śląskie, Agroplonu Głuszyna oraz MKS-em Kluczbork najlepszy wynik w lidze. Reguła w tym wypadku jest prosta – jeśli przeciwnik bramki nie zdobywa, to meczu wygrać nie może. Gwarek jest zatem jedną z sześciu drużyn, która nie przegrała jeszcze w tym sezonie na własnym boisku. Dobrze byłoby podtrzymać tą korzystną serię, a także poprawić tą strzelecką, bowiem tarnogórzanie przed własną publicznością zdobywają zaledwie jedną bramkę na mecz, co jest wynikiem sporo poniżej sportowych możliwości naszych zawodników. Spory wpływ na poprawę tej niekorzystnej statystyki może mieć najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy Przemysław Oziębała. Zdobywca czterech jak dotąd bramek w lidze zapewnił naszej drużynie trzy punkty w wyjazdowym meczu w Brzegu w ubiegły piątek.

 

Podobnie jak gospodarze, również i dla drużyny Zagłębia II Lubin tegoroczny sezon jest drugim z rzędu w rozgrywkach III ligi. Czerwiec rezerwy Zagłębia zakończyły na dobrym, dziewiątym miejscu. Teraz lubińska młodzież, wspomagana przez zawodników szerokiego składu pierwszej drużyny Zagłębia idzie jak burza i po miesiącu gry w sezonie 2018/2019 zawędrowała aż na trzecie miejsce w tabeli. Rezerwy popularnych „Miedziowych” prowadzone są od tego sezonu przez trenera Adama Buczka, byłego trenera Wisły Puławy czy Górnika Polkowice, który zastąpił na tym stanowisku Piotra Jacka, czyli… obecnego trenera Stali Brzeg, który został jej trenerem w tygodniu poprzedzającym mecz z Gwarkiem. Nasi z goście z dorobkiem 14 zdobytych punktów zajmują w tabeli najniższy stopień podium. Dorobek lubińskiej drużyny to cztery zwycięstwa, dwa remisy oraz jedna porażka. To właśnie od niego nasz najbliższy rywal zaczął obecny sezon. Sentymentalna podróż trenera Buczka do Polkowic zakończyła się minimalną porażką 1:2,a gola jego drużyna straciła na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego. Od tego momentu przeszło miesiąc żadna drużyna nie znalazła patentu na pokonanie drugiej drużyny Zagłębia. Trwająca sześć meczów seria wyprowadziła naszego przeciwnika na wspomniane już wcześniej trzecie miejsce w tabeli. Na wyjazdach nasi rywali do tej pory oprócz wspomnianej już porażki w Polkowicach notowali zwycięstwa w Zdzieszowicach oraz Brzegu, a także podzielili się w Zabrzu punktami z drugim zespołem Górnika, strzelając na wyjazdach dziewięć bramek, tracąc ich natomiast siedem. Do tej pory aż jedenastu zawodników wpisywało się na listę strzelców w barwach Zagłębia II Lubin w sezonie 2018/2019! Najlepszym strzelcem naszych gości jest jednak napastnik Olaf Nowak z czterema bramkami na koncie. To właśnie jego bramka była trafieniem honorowym podczas ostatniego meczu obydwóch drużyn rozegranego w kwietniu tego roku w Tarnowskich Górach.

 

Jak na razie statystyka meczów o ligowe punkty z Zagłębiem II Lubin korzystna jest dla tarnogórzan. W sezonie 2017/2018 tarnogórska drużyna dwukrotnie rywalizowała z rywalami i dwukrotnie wychodziła z tej rywalizacji zwycięsko. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.

26.08.2017r. III liga 2017/2018, Zagłębie – Gwarek 1:2 (0:1) bramki: Jarka x2
07.04.2018r. III liga 2017/2018, Gwarek – Zagłębie 2:1 (0:0) bramki: Pach, Pączko

 

Początek meczu 8. kolejki rozgrywek w trzeciej grupie III ligi pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Zagłębiem II Lubin w sobotę 15 września o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Wojska Polskiego 2 w Tarnowskich Górach. Tradycyjnie kasa biletowa zostanie otwarta na godzinę przed meczem, a wszystkich kibiców prosimy o wcześniejsze przybywanie na stadion, celem uniknięcia kolejek i spóźnienia się tym samym na mecz. Podczas wydarzenia będzie można oczywiście skorzystać ze stoiska gastronomicznego, usytuowanego zaraz obok trybuny krytej. Zapraszamy serdecznie na sobotnie spotkanie!

Dodaj komentarz