Sobotnie spotkanie ze Stalą Brzeg będzie pierwszym meczem Gwarka, który rozegra na własnym obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 2. Czy tarnogórzanie po dobrym otwarciu sezonu zapiszą kolejne punkty na swoim koncie?

 

Solidny wynik w poprzednim sezonie

 

Nasz najbliższy przeciwnik poprzednie rozgrywki zakończył na 8 pozycji w tabeli, zdobywając 49 punktów w 36 meczach. Jako drużyna z górnej części tabeli potrafili sprawić niespodziankę tak swoim kibicom (jak w wygranym 3-2 meczu z Polonią Bytom), jak i kibicom przeciwników (porażka u siebie 1-4 z Piastem Żmigród). 8 lokata została jednak przyjęta z uśmiechem na ustach i pozwala działaczom Stali z nadzieją patrzeć w przyszłość. Zapytany o plany na ten sezon trener gości, Arkadiusz Bator, stwierdził : 

 

Zawsze to jest trudne pytanie. Powiem jednak odważnie – nie boimy się, ja też jestem ambitny i chcę walczyć o miejsca 1-5. […] Jesteśmy w stanie grać o wysokie cele i nie boję się tego stwierdzić.

                                                                                                                               (https://stalbrzeg.futbolowo.pl)

 

Starcia Gwarka ze Stalą z poprzednich lat przedstawiają się następująco:

 

2020/2021 TS Gwarek Stal Brzeg 1:1
2020/2021 Stal Brzeg TS Gwarek 2:1
2019/2020 Stal Brzeg TS Gwarek 3:2
2018/2019 Stal Brzeg TS Gwarek 2:3
2018/2019 TS Gwarek Stal Brzeg 1:1
2017/2018 Stal Brzeg TS Gwarek 4:2
2017/2018 TS Gwarek Stal Brzeg 1:1

 

Jak widać powyżej, drużyna z Brzegu w ostatnich 7 spotkaniach była dla nas twardym orzechem do zgryzienia, jednak przed najbliższym spotkaniem należy pamiętać, że Stal, podobnie jak Gwarek przeszła przez duże zmiany kadrowe przed sezonem. 

 

Tajfun w szatni 

 

Z drużyną z Brzegu pożegnało się 12 zawodników, w tym m.in. Konrad Andrzejczak (odszedł do Polonii Bytom), Jakub Banach (Garbarnia Kraków), czy Dominik Bronisławski (Skra Częstochowa. Do szerokiego składu zostali jednak dokooptowani zawodnicy z przeszłością w II Lidze, jak Mateusz Lechowicz (w poprzednim sezonie Ruch Chorzów), Jakub Czajkowski (Sokół Ostróda), czy choćby Sebastian Rogala (Skra Częstochowa).

Okres przygotowawczy był więc dla Stali sporym poligonem doświadczalnym, podczas którego szkoleniowiec gości testował wielu zawodników i multum rozwiązań. W meczach kontrolnych brzeżanie zdołali wygrać tylko jeden mecz, dwukrotnie remisując i trzy razy schodząc z boiska pokonanym. Należy jednak pamiętać, że w pierwszych sparingach drużyna trenera Batora była w powijakach, a kadra zespołu cały czas się klarowała. Dopiero w ostatnim starciu z Wieczystą Kraków (1:1) można było przewidywać jak będzie wyglądał wyjściowy skład na mecz z Lechią Zielona Góra. 

Nasi najbliżsi rywale równie dobrze jak Gwarek weszli w sezon, wygrywając 2-1 z zielonogórską Lechią, po bramce Macieja Sypka i samobójczym trafieniu Martinsa Ekwueme. Do końca spotkania Stal drżała jednak o wynik meczu, bowiem bramka na wagę trzech punktów padła dopiero w 88 minucie. 

 

Start o 17:00

 

Brzeżanie przygotowania do meczu z Gwarkiem rozpoczęli we wtorek, a do dyspozycji trenera Batora pozostają wszyscy zawodnicy. Czy Stal wywiezie punkty z Tarnowskich Gór, czy może jednak będzie musiała uznać wyższość gospodarzy? Spotkanie zapowiada się na bardzo wyrównane, więc liczymy na Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że nie zabraknie Was na nim.

Informujemy, że kasy biletowe zostaną otwarte o godz. 16:00, godzinę przed rozpoczęciem spotkania, więc zapraszamy nieco wcześniej, by nie opuścić ani chwili tego spektaklu. Gorąco zapraszamy na stadion, a także na oficjalny profil Gwarka na platformie Facebook, gdzie odbędzie się transmisja live z meczu. Link do transmisji: TS Gwarek – Stal Brzeg (transmisja live)

 

 

Komentarze

  • Izydor 13 / 08 / 2021 Reply

    Jak czytam tego trenera Stali to mnie rozwala

  • tom 13 / 08 / 2021 Reply

    ostatni mecz był z Karkonoszami i przypomne Adminowi ze Gwarek wygrał 2:1 a wy macie ze przegrał ze Ślęza Wrocław 0;2

Dodaj komentarz