Tradycyjnie już w Święta Wielkanocne przyjdzie naszym zawodnikom zagrać kolejny ligowy mecz o punkty. Tradycja ta towarzyszyła Gwarkowi w lidze okręgowej, IV lidze, a teraz będzie towarzyszyć także i w III lidze. Pogoda najprawdopodobniej dała już za wygraną, więc czas na płynność meczów w i tak obfitym terminarzu ligowym. Kwiecień przygotował dla zawodników Gwarka wiele ciekawych meczów, jednak zanim wejdziemy w nowy miesiąc, czas najpierw zakończyć obecny. Przed nami mecz Gwarka z Piastem Żmigród. Czy Wielka Sobota będzie zwiastowała nam wszystkim wielkie emocje?

 

Zespół Piasta Żmigród podobnie jak Gwarek dopiero w zeszłym tygodniu zapoczątkował swoje zmagania w rundzie wiosennej. Po przełożeniu spotkań z drugim zespołem Górnika Zabrze i Pniówkiem Pawłowice Śląskie, dopiero w ubiegłą sobotę na boisku w Zielonej Górze udało się naszemu najbliższemu przeciwnikowi zagrać pierwszy mecz o punkty w 2018 roku. Piast pokonał Falubaz na ich stadionie 3:1 i kontynuuje świetną passę meczów bez porażki. Biorąc pod uwagę jeszcze mecze z zeszłego roku, wygrana w Zielonej Górze była ich czwartym ligowym zwycięstwem z rzędu. Podopieczni trenera Kamila Sochy, który w październiku ubiegłego roku przejął drużynę ze Żmigrodu po czterech latach pracy w klubie Grzegorza Podstawka, zajmują w ligowej tabeli czternastą pozycję. Ostatnie zwycięstwa pozwoliły odskoczyć sobotnim gospodarzom na pięć punktów od strefy spadkowej. Drużyna ze Żmigrodu musi jednak popracować nad zdobywaniem potrzebnych punktów na własnym obiekcie, bowiem statystyka meczów Piasta w roli gospodarza łagodnie mówiąc nie powala. Zielono-czerwoni na swoim stadionie odnieśli w tym sezonie trzy zwycięstwa, dwa razy zremisowali i czterokrotnie musieli uznać wyższość drużyn przyjezdnych. Także jeśli chodzi o dorobek strzelecki Piasta na własnym stadionie, to liczba jedenastu bramek w dziewięciu meczach klasyfikuje naszego rywala na przedostatnim miejscu w hierarchii bramek zdobywanych na własnym stadionie. W trakcie przerwy zimowej doszło do paru zmian w drużynie Piasta. Zespół wzmocnili między innymi Łukasz Mozler, Michał Chyrek czy Michał Kieca, który w spotkaniu z Falubazem zdobył jedną z bramek. Najlepszym strzelcem Piasta pozostaje Oskar Trzepacz z pięcioma bramkami na koncie.

 

Dla Gwarka sobotni mecz będzie drugim spotkaniem wyjazdowym z rzędu. Tarnogórzanie opromienieni zwycięstwem w Zdzieszowicach ani myślą o stracie jakichkolwiek punktów. Nasza drużyna po ubiegłorocznych dwóch porażkach wyjazdowych z rzędu, które kończyły rundę jesienną,  mogła ponownie poczuć uśmiech zwycięstwa na swoich twarzach. Z powodu sporych zmian w terminarzu ligowym spowodowanym przekładaniem meczów, Gwarek przed świąteczną kolejką ligową zajmuje w tabeli czwarte miejsce. Miejsce to tarnogórska drużyna może po sobotnim meczu zarówno poprawić, jak i stracić. Oprócz potrzebnych punktów wpływ na to będą miały także wyniki z innych boisk. Gwarek do Żmigrodu uda się wzmocniony kadrowo. Do zespołu trenera Krzysztofa Górecko wracają po absencjach spowodowanych nadmiarem żółtych kartek Jakub Dyląg oraz Dominik Konieczny. Do pełni sił po urazach wracają także Sebastian Pączko oraz Remigiusz Curyło, co także z pewnością powinno wzmocnić rywalizację o miejsce w podstawowej jedenastce na sobotni mecz. Tarnogórzanie znajdują się także w ścisłej czołówce drużyn, które radzą sobie z dużym powodzeniem na boiskach rywali. Nasi z boisk drużyn przeciwnych przywieźli cztery zwycięstwa, trzy remisy, a także dwie porażki. Pojedynek Piasta z Gwarkiem będzie meczem dwóch drużyn, które tracą bardzo mało bramek w pierwszych połowach (Piast dziesięć, Gwarek ledwie pięć). Co ciekawe, naprzeciwko siebie staną także drużyny, w spotkaniach których pada mało bramek (Piast piętnastce miejsce w tabeli, Gwarek szesnaste). Tarnogórzanom trzeba jednak oddać to, iż górują nad swoimi przeciwnikami zarówno w bramkach straconych, jak i tych strzelonych. Wśród najskuteczniejszych zawodników także punkt dla Gwarka, gdyż z dorobkiem trzynastu bramek nadal najlepszy w lidze jest Dawid Jarka.

 

Pierwsze spotkanie obydwóch drużyn w Tarnowskich Górach zostanie zapamiętane jako pierwszy zwycięski mecz Gwarka w III lidze. Co prawda tarnogórzanie pokonali wtedy rywala 2:0, to jednak wszyscy dobrze pamiętamy, iż wynik ten wcale nie odzwierciedlił sytuacji na boisku.

19.08.2017r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Piast 2:0 (2:0). Bramki: Cymerys, Sikora

 

Arbitrem głównym świątecznego meczu Piast Żmigród – Gwarek Tarnowskie Góry będzie pan Marcin Celejewski (KS Żary). Dla 25-letniego sędziego będzie to szósty mecz w sezonie 2017/2018 w rozgrywkach trzeciej grupy III ligi. W dotychczas rozegranych pięciu pokazał dwadzieścia żółtych kartek, ani jednej czerwonej, a także podyktował jeden rzut karny. W trzech przypadkach lepsi po upływie regulaminowego czasu gry byli gospodarze, dwukrotnie padł remis.

 

Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy w sobotę 31 marca równo o godzinie 14:00. Trzymajmy mocno kciuki za kolejny udany mecz naszej drużyny!

Dodaj komentarz