Jak się już rzekło wcześniej, w maju nie będzie czasu na przerwę w ligowych rozgrywkach. Dlatego już w środę przyjdzie naszej drużynie stoczyć kolejny bój o ligowe punkty. Tym razem jednak wydaje się, że poprzeczka zostaje zawieszona nieco wyżej. W ramach meczu 28. kolejki w pierwszej grupie IV ligi śląskiej, tarnogórzanie zagrają na wyjeździe z Przemszą Siewierz. Poprzednie pojedynki ligowe pomiędzy Przemszą, a Gwarkiem zawsze obfitowały w wiele sportowych emocji. Wszystko wskazuje na to, że w środę będzie podobnie.

 

Ostatnie spotkania z udziałem Przemszy dostarczają kibicom sporo bramek. Najpierw pod koniec kwietnia drużyna Przemszy zremisowała 3:3 w Bytomiu z Szombierkami, następnie pokonała 4:1 rezerwy Rakowa Częstochowa, a w ostatnią sobotę w takim samym stosunku przegrała z Ruchem Radzionków. Obecnie drużyna gospodarzy środowej potyczki zajmuje w ligowej tabeli dziesiąte miejsce z dorobkiem 36 zdobytych punktów. Nasi rywale jako jedyna drużyna w naszej grupie nie ma do rozegrania żadnych zaległych meczów ligowych. Z dwóch do tej pory przełożonych przez Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej kolejek ligowych, drużyna z Siewierza w pierwszej zainkasowała wirtualne trzy punkty za mecz z Nadwiślanem, a w ostatnią sobotę kwietnia jako jedyna zagrała swój mecz ligowy ze wszystkich drużyn naszej grupy. Decyzja ta była jak się okazało słuszna, bowiem warunki pozwoliły na rozegranie meczu z Rakowem, a dzięki wygranej zespół mógł dodać kolejne punkty do ligowej tabeli i w porównaniu do reszty stawki nie musi brać udziału w majowym maratonie ligowym. Zespół prowadzony przez trenera Damiana Łukasika ma w środę o co grać. Ewentualne zwycięstwo nad liderem w najbliższym meczu będzie sporą sensacją, która przy dobrych wynikach z innych stadionów pozwoli drużynie z Siewierza awansować na siódme miejsce w tabeli. Jednym z zawodników, który ma poprowadzić swój zespół do jak najlepszego wyniku z liderem będzie z pewnością Daniel Tukaj. 40-letni weteran ligowych boisk jest jak się okazuje jednym z najlepszych zawodników ligi, a 17 strzelonych bramek klasyfikuje go na trzecim miejscu w tabeli najlepszych strzelców naszej ligi. To się dopiero nazywa skuteczność!

 

Po perturbacjach z przełożonymi przez warunki pogodowe spotkaniami ligowymi, drużyna Gwarka w środę zagra pierwszy od prawie miesiąca mecz ligowy w roli gości. Będzie to ich dopiero trzecie wyjazdowe spotkanie w rundzie wiosennej. Nie oznacza to jednak, że podopieczni trenera Krzysztofa Górecko nie są faworytem w środowym starciu w Siewierzu. Jako zdecydowany lider rozgrywek, a także najlepsza drużyna w tabeli meczów wyjazdowych, to drużyna Gwarka stawiana jest jako kandydat do zgarnięcia kolejnego zwycięstwa. Boisko jak zawsze w takich przypadkach wszystko zweryfikuje, a ubiegłoroczny mecz w Siewierzu pokazał, iż gospodarze na swoim terenie są zespołem trudnym do pokonania. Po siódmym ligowym zwycięstwie z rzędu tarnogórzanie mają już nad rywalami 14 punktów przewagi. Ciężki kalendarz ligowy dla każdej z drużyn może jednak jeszcze wprowadzić sporo zamieszania zarówno w górnej, jak i w dolnej części ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę mecze ligowe bez porażki, to drużyna Gwarka jest jedynym zespołem obok Polonii Poraj, która wiosną jeszcze nie przegrała. Co ciekawe, to właśnie z Polonią tarnogórzanie przegrali ostatnie jak dotąd spotkanie o punkty. Miało to miejsce pod koniec ligowej jesieni, czyli prawie równo sześć miesięcy temu. Warto podtrzymać tą bardzo dobrą statystykę o kolejny wyjazdowy mecz bez porażki. 30 strzelonych wiosną bramek i zaledwie 3 stracone gole dają najlepsze świadectwo grze tarnogórzan podczas rundy wiosennej.

 

Co ciekawe, w walce o ligowe punkty Gwarek z Przemszą spotykał się jak dotąd trzykrotnie. Za każdym razem wygrywali tarnogórzanie, którzy jednak nie zdołali rywalowi strzelić więcej, niż dwie bramki na mecz. Dokładne wyniki prezentują się następująco:

27.02.2015r. sezon 2014/2015 zima sparing Zabrze, Gwarek– Przemsza 1:2 (1:0) bramka: Foszmańczyk

08.08.2015r. IV liga sezon 2015/2016, Gwarek – Przemsza 2:1 (1:0) bramki: Rosiński, Polis

19.03.2016r. IV liga sezon  2015/2016, Przemsza – Gwarek 0:2 (0:1) bramki: Cymerys, Pach

08.10.2016r. IV liga sezon 2016/2017, Gwarek – Przemsza 2:1 (0:1) bramki: Timochina, Kuliński

 

Środowe spotkanie 28. kolejki ligowej w pierwszej grupie IV ligi śląskiej pomiędzy Przemsza Siewierz, a Gwarkiem Tarnowskie Góry poprowadzi jako sędzia główny pan Andrzej Chudy (Zabrze). Początek meczu na stadionie przy ul. Sportowej o godzinie 17:30. Wszystkich chętnych kibiców zapraszamy gorąco na to spotkanie. Trzymajmy kciuki za kolejny owocny mecz tarnogórzan!

Dodaj komentarz