Kiedy prawie równo trzy miesiące temu, po końcowym gwizdku arbitra w poprzednim meczu Gwarka ze Stalą Brzeg na tablicy wyników widniał remis 1:1, zarówno zawodnicy z Tarnowskich Gór jak i Brzegu jeszcze długo dochodzili do sił na murawie stadionu Gwarka. Remis, który nie urządzał wtedy żadnej z drużyn w końcowym rozrachunku nie dał awansu ani jednym, ani drugim. Dziś w porównaniu z poprzednim meczem ubyło łącznie 10 zawodników pamiętających z boiska tamto spotkanie. O ile tarnogórska drużyna cały czas trzyma się w górze ligowej tabeli, tak spory regres co do poprzedniego sezonu spotkał drużynę gospodarzy, której na zwycięstwie w piątkowym meczu będzie zależeć podwójnie.

 

Na początku czerwca bieżącego roku drużyna Stali Brzeg do lidera traciła dwa punkty, a do swojego najbliższego przeciwnika zaledwie jeden. Dokładnie 96 dni od czerwcowego spotkania Stal do tarnogórzan traci pięć punktów, natomiast do lidera z Polkowic dziewięć. Zajmowane przed naszego rywala dopiero trzynaste miejsce w ligowej tabeli jest dalekie od założeń włodarzy klubu z Brzegu. Zaledwie dwa zwycięstwa przy czterech porażkach nie pozwalają na radość w brzeskiej ekipie. Co ciekawe, obydwa zwycięstwa drużyna Stali odniosła… na wyjazdach, a dwa dotychczas rozegrane przed własną publicznością mecze kończyły się ich porażkami (3:4 z Zagłębiem II Lubin oraz 1:2 z Ruchem Zdzieszowice). Dwie porażki z rzędu, w tym ostatnia z rezerwami Miedzi Legnica 0:5 spowodowały, że na ławce trenerskiej gospodarzy nastąpiła zmiana. Nowym trenerem został były szkoleniowiec rezerw Miedzi Legnica czy Zagłębia Lubin, 41-letni Piotr Jacek. Były zawodnik Lecha Poznań czy Amiki Wronki zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Podstawka, która… właśnie przed czerwcowym meczem Stali w Tarnowskich Górach zmienił trenera Krystiana Pikausa. W Brzegu gospodarze liczą na efekt tzw. „nowej miotły” i powtórzenie zwycięstwa z listopada 2017 roku, kiedy to po bardzo dobrym meczu Stal pokonała Gwarka 4:2. W brzeskiej drużynie w porównaniu do poprzedniego sezonu nie oglądamy już takich zawodników jak Dominik Bronisławski, Dawid Lipiński, Jakub Żmuda, Aleksander Januszkiewicz, Kamil Zalewski czy Wojciech Jurek. Nową twarzą jest za to 20-letni napastnik Piotr Stępień (poprzednio Małapanew Ozimek), który wraz z Damianem Celuchem jest najskuteczniejszym strzelcem swojej drużyny (3 bramki).

 

Drużyna Gwarka Tarnowskie Góry po raz drugi w sezonie 2018/2019 będzie inaugurować zmagania weekendowej kolejki . Poprzednio, również na terenie Opolszczyzny drużyna trenera Krzysztofa Górecko pokonała w Namysłowie Agroplon Głuszynę 2:0. Dla tarnogórzan będzie to czwarty mecz wyjazdowy w obecnych rozgrywkach, z czego trzeci z drużyną z województwa Opolskiego. Przed siódmą serią gier w trzeciej grupie III ligi tarnogórzanie zajmują w ligowej tabeli czwarte miejsce z dorobkiem 11 punktów i czterema oczkami straty do lidera z Polkowic. Goście po serii dwóch zwycięskich meczów z rzędu powoli zapominają o trudach z początku sezonu, a przede wszystkim o meczach z Górnikiem Polkowice oraz Lechią Dzierżoniów, gdzie mimo prowadzenia w meczach nie udało się ostatnie dokończyć spotkań ze zdobyczą większej ilości bramek niż przeciwnik. Dla Gwarka ewentualne zwycięstwo na wyjeździe pociągnie za sobą sporo korzyści. Przynajmniej na niecałe 24 godziny tarnogórzanie wskoczą na drugie miejsce w tabeli. Dzięki temu passa zwycięstw z rzędu tarnogórzan wzroście do trzech. Inną ważnym powodem, dla którego warto pokusić się w piątek o trzy punkty jest możliwość po raz pierwszy w historii pokonania drużyny Stali. Jak dobrze pamiętamy w dwóch poprzednich meczach Gwarka i Stali, najpierw górą byli żółto-niebiescy, a w rewanżowym meczu w Tarnowskich Górach padł wspomniany już wcześniej remis. W porównaniu z poprzednim sezonie w tarnogórskiej drużynie brak zdecydowanego lidera strzelców. Jak na razie palmę pierwszeństwa dzielą w śląskiej drużynie Adam Dzido, Przemysław Oziębała oraz Sławomir Pach. Wszyscy panowie mają jak na razie w swoim dorobku strzeleckim po dwie zdobyte bramki.

 

Liczymy na to, iż podążając do kolejnego meczu z udziałem Gwarka oraz Stali zobaczymy kolejne, bardzo dobre, piłkarskie widowisko. W ubiegłym sezonie obydwa mecze dostarczyły kibicom sporo emocji, jednak jak na razie tarnogórzanie nie znaleźli jeszcze patentu na drużynę z Brzegu. Może w piątek „do trzech razy sztuka”?

04.11.2017r., III liga sezon 2017/2018, Stal – Gwarek 4:2 (2:2). Bramki: Jarka x2

03.06.2018r., III liga sezon 2017/2018, Gwarek – Stal 1:1 (0:1). Bramka: Cymerys

 

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy, piątkowy mecz Stal Brzeg – Gwarek Tarnowskie Góry poprowadzi jako sędzia główny pan Jarosław Przybył (KS Kluczbork). Jeden z najlepszych sędziów w Polsce prowadził jak dotąd w sezonie 2018/2019 pięć meczów na najwyższych szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju, w których raz zwyciężali gospodarze, dwa razy goście, a także dwukrotnie zanotowano remisy.

 

Początek meczu w Brzegu, który rozpocznie 7. kolejkę rozgrywek w trzeciej grupie III ligi o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej. Trzymamy kciuki za dobry występ naszej drużyny!

Dodaj komentarz