Wielkimi krokami zbliża się piąta kolejka spotkań III Ligi, a w niej wiele interesujących pojedynków. Tym, który najbardziej rozgrzewa kibiców w Srebrnym Mieście, jest starcie Lechii Zielona Góra z Gwarkiem Tarnowskie Góry. 

 

Wyrównany bilans

 

Patrząc na 5 ostatnich meczów, w których Lechia mierzyła się z Gwarkiem, bezpośredni bilans obu drużyn jest identyczny: zwycięstwo, 3 remisy i porażka. Z tej perspektywy pojedynek wygląda na wyrównany, warto jednakże spojrzeć na nieco krótszy okres, czyli początek sezonu. W pierwszych czterech meczach tego sezonu Lechia zdołała skompletować 4 punkty, natomiast Gwarek dwa razy tyle. Biorąc pod uwagę fakt, że Gwarek nie przegrał dotychczas w Zielonej Górze, można z lekkim optymizmem patrzeć na nadchodzące spotkanie.

Nie można jednak zapominać, że w piłce nożnej sezon to wieczność, nie wspominając już od dłuższym czasie. W okresie przedsezonowym szatnia Gwarka doznała rewolucji, nieco mniej transferów przeprowadziła Lechia, tak więc są to zupełnie inne drużyny względem poprzednich lat. Tak więc na ten moment można się jedynie sugerować wynikami, jakie oba zespoły osiągają od momentu rozpoczęcia rozgrywek. Lechia w 4 meczach zdobyła 4 punkty, Gwarek dwukrotnie więcej i na tym etapie pozostaje jedną z czterech drużyn w lidze, która nie przegrała jeszcze meczu (co, mamy nadzieję, będzie trwało jak najdłużej).

 

Spokojne okno transferowe

 

Przeglądając skład Lechii, można natknąć się na kilku zawodników z doświadczeniem na wyższych poziomach rozgrywkowych, jak Martins Ekwueme (w przeszłości m.in. Legia Warszawa), czy Wojciech Fabisiak (Zagłębie Sosnowiec). W dobiegającym właśnie końca oknie transferowym skład zielonogórzan wzmocnili gracze Górnika Polkowice, Mateusz Surożyński oraz Jędrzej Król, a także Kajetan Frankowski – wychowanek Polonii Bytom, jednak z klubu odszedł filar drużyny Łukasz Garguła, który zdecydował się zakończyć karierę.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Lechii jest aktualnie Przemysław Mycan, który w 4 meczach zdobył dwie bramki. Dla Gwarka najwięcej bramek (3) zdobył Daniel Barbus.

 

Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 28 sierpnia 2021 roku, o godz. 17:00 na kompleksie sportowym w Zielonej Górze przy ul. Sulechowskiej.

 

 

1 komentarz

  • tom 27 / 08 / 2021 Reply

    życzę powodzenia i nie dać się tym z grodu winogrona.

Dodaj komentarz