Problemy ze startem sezonu 2020/2021 wśród drużyn III ligi grupy 3, które nawarstwiły się głównie w sierpniu, swoje konsekwencje będą miały przez cały czas trwania rundy jesiennej. Przekładane mecze, a co za tym idzie napięty terminarz, który w przypadku kilku drużyn zawiera również mecze okręgowego Pucharu Polski, przysparzają klubowym sternikom nie lada problemów. Przez ostatnie dni również w Gwarku odbywały się rozmowy z władzami innych klubów, dotyczące wyboru najlepszego dla zainteresowanych stron terminu zaległych meczów.

 

Pierwsza zmiana dotyczy zaległego spotkania z Rekordem Bielsko-Biała. W naszej ostatniej wzmiance dotyczącej nowych terminów zaległych meczów Gwarka widniał termin 30 września. Ostatecznie po rozmowach z władzami klubu z Bielska-Białej, udało się termin rozegrania meczu przyspieszyć. Nowy termin meczu, który zadowolił obydwie strony to środa 23 września.

W związku z nawarstwieniem się terminów meczowych, Władze Klubu TS Gwarek podjęły decyzję o przesunięciu domowego meczu ligowego z Miedzią II Legnica. Spotkanie, które pierwotnie zaplanowane zostało na sobotę 26 września, odbędzie się dzień później, a więc w niedzielę 27 września o godzinie 15:00.

W związku z awansem naszej drużyny do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom, do harmonogramu występów naszej drużyny trafił kolejny mecz. Po losowaniu okazało się, że podopieczni trenera Krzysztofa Górecko trafili na IV-ligowy Ruch Radzionków. Wstępnie Wydział Gier Podokręgu Bytom wyznaczył termin meczu na środę 30 września, jednak już wiemy, że najprawdopodobniej mecz się w tym terminie nie odbędzie, gdyż radzionkowianie oprócz rozgrywek ligowych oraz Pucharu Polski, biorą również udział w organizowanym przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach „Pucharze 100-latków” i najprawdopodobniej na ten termin właśnie przypadać będzie jedna z zakładanych przez organizatora rund. W tym przypadku najbliższy, możliwy termin rozegrania meczu Ruch – Gwarek to wstępnie 6 października.

W ostatnich dniach ustalono również nowy termin meczu ligowego z Polonią Nysa. Termin, który wstępnie został wyznaczony na grudzień z wiadomych względów nie mógłby dojść do skutku w przypadku nadejścia zimy. Obie strony doszły do wniosku, że mecz odbędzie się w środę 28 października o godzinie 14:30.

 

Poniżej grafika przedstawiająca nowe terminy meczów Gwarka. Przypominamy, iż w związku z pauzą naszej drużyny w ten weekend w rozgrywkach III ligi, na meczu naszych Seniorów widzimy się już za tydzień!

terminarz_gwarek_covid_2

Dodaj komentarz