Już jest! PZPN zaprezentował terminarz na nadchodzący sezon, poniżej przedstawiamy szczegóły.

 

Problemy organizacyjne

Długo przyszło nam czekać na terminarz na nadchodzący sezon dla rozgrywek 3 Ligi Grupy III, a to wszystko poprzez zamieszanie wywołane ustaleniem ostatniego zespołu, który miałby przystąpić do rozgrywek. Początkowo to Ruch Zdzieszowice wywalczył awans, jednak po rezygnacji najpierw Ruchu, a potem wicemistrza opolskiej IV Ligi, LZS-u Starowice Dolne, stworzyło się niemałe zamieszanie. Regulamin Opolskiego ZPN stanowił, że w takiej sytuacji, to najwyżej sklasyfikowany spadkowicz utrzymuje się w lidze, jednak zapis ten nie pokrywał się z zapisem w uchwale PZPN (przy braku chęci awansu ze strony dwóch pierwszych drużyn, promocję uzyskuje zespół z trzeciego miejsca). Do 16 lipca nie wiadomo było jeszcze, czy naszym rywalem zostanie Agroplon Głuszyna, czy jednak Foto-Higiena Gać. PZPN wziął więc sprawy w swoje ręce i postanowił, że to ekipa z Gaci pozostanie w 3 Lidze, tym samym kompletując skład drużyn na nadchodzący sezon.

 

Runda jesienna obfita w dalekie wyjazdy

Nasi zawodnicy zainaugurują sezon 7 sierpnia 2021 roku meczem przeciwko drużynie Karkonoszy Jelenia Góra, która jest tegorocznym beniaminkiem. Pierwsze spotkanie na naszym obiekcie rozegramy już tydzień później, a naszym przeciwnikiem będzie Stal Brzeg. Na zakończenie rundy jesiennej również zmierzymy się z zespołem z Jeleniej Góry, jednak już na własnym stadionie, 20 listopada. Sezon zakończymy meczem przeciwko Górnikowi II Zabrze przy Wojska Polskiego 18 czerwca 2022 roku. 

Runda jesienna to 18 meczów, a połowa z nich to mecze wyjazdowe. Spoglądając w terminarz, można zauważyć, że najdalsze wyjazdy Gwarka, a więc Gorzów Wielkopolski, Gubin i Jelenia Góra, szykują się właśnie w okresie rundy jesiennej. Najdalszy wyjazd czeka nas 23 października, kiedy to nasza drużyna przemierzy 453 km, by zmierzyć się z Wartą Gorzów Wielkopolski, natomiast najbliższy mecz wyjazdowy (14 km) to starcie Bytomiu z miejscową Polonią. Łączna ilość kilometrów, którą będziemy musieli przejechać, przekroczy 6300, przy czym 70% czasu w podróży spędzimy właśnie w pierwszej fazie rozgrywek.

Nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle emocjonująco i już nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka sędziego rozpoczynającego pierwsze spotkanie. Poniżej terminarz wszystkich meczów Gwarka w sezonie 2021/22.

 

Terminarz 21/22

Dodaj komentarz