W dniu wczorajszym w ramach III kolejki rozgrywek III ligi gr.3 zmierzyliśmy się z Polonią Bytom na boisku w Szombierkach. Obydwie drużyny przystąpiły do tego meczu z bilansem jednego zwycięstwa i jednej porażki.

 

Mecz rozpoczął się od wysokiego pressingu graczy Gwarka. Piłkarze gospodarzy słabo sobie radzili z grą pod presją w strefie niskiej, co często kończyło się wybijaniem długiej piłki w kierunku napastnika. W pierwszych 10 minutach ciężko mówić o jakimkolwiek zagrożeniu ze strony Bytomian, była to solidna praca w defensywie naszych graczy i liczne sytuacje bramkowe. W 2 minucie płaskim, silnym strzałem Błażej Czuban próbował zaskoczyć Szymona Gniełkę. Po 10 minutach otworzył się worek z bramkami.

 

Dopięliśmy swego w 13 minucie spotkania, kiedy to Maciej Borycka dorzucił piłkę na 7 metr a ustawiony przy pierwszym słupku Michał Biskup nie pozostawił złudzeń bramkarzowi uderzając mocno piłkę głową! Była to debiutancka bramka Michała w barwach drużyny „ze Srebrnego Miasta”. Z gry gości warto wspomnieć strzał sprzed pola karnego, autorstwa Filipa Żagla, jednak broniący dostępu do bramki Gwarka Mateusz Rosół fantastyczną interwencją uchronił swój zespół od utraty gola.

 

Mieliśmy okazję podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą, lecz albo zawodziła skuteczność, albo podejmowaliśmy złe decyzję.

 

Do drugiej połowy przystąpiliśmy skoncentrowani. Wiedzieliśmy, że trzeba szanować jednobramkowe prowadzenie. Polonia natomiast wystąpiła ze sportową złością, chcąc jak najszybciej odrobić straty z pierwszej połowy. Dobra gra naszej defensywy stwarzała liczne okazje do kontrataków, jednak nie udało się ich zamienić na bramkę. W drugiej połowie świetną okazję miał Sebastian Pączko, który chciał zaskoczyć sprytnym strzałem bramkarza z rzutu wolnego. Piłka jednak została zablokowana, a dobitka Barbusa byłą zbyt lekka, aby pokonać Gnięłkę. 

 

Z upływem czasu gospodarze podejmowali coraz większe ryzyko, które często skutkowało stratami piłki w środkowej części boiska. Była to woda na młyn dla naszego zespołu, który stwarzał zagrożenie po kontratakach, lecz niestety nie podwyższyliśmy prowadzenia. Ostatnie minuty to dwa groźne rzuty wolne, jednak Mateusz Rosół przed rozpoczęciem spotkania zaczarował bramkę. Jego świetna dyspozycja w znaczący sposób przyczyniła się do zdobycia kompletu punktów.

 

Osiągnęliśmy oczekiwany rezultat i dopisujemy sobie 3 punkty w ligowej tabeli. Choć bukmacherzy nie dawali nam większych szans, widząc faworytów w Polonii Bytom, nasza zapalczywość, skupienie i zaangażowanie całej drużyny pozwoliły wygrać i cieszyć się z drugiego zwycięstwo w sezonie 2022/23.

Składy drużyn

Polonia: Gniełka – Radkiewicz, Bedronka, Góralczyk – Budzik (64′ Zieliński), Wuwer (64′ Tkaczuk), Gajda, Zejdler (26′ Konieczny) – Stefański (74′ Andrzejczak), Wolny, Żagiel (74′ Lipp).
Trener: Ryszard Wieczorek.

Gwarek: Rosół – Będzieszak, Pleban, Przystalski, Gendera – Borycka (86′ Siga), Wiszniowski (60′ Rakowiecki), Bednorz, Barbus, Czuban (60′ Pączko) – Biskup. Trener: Łukasz Ganowicz.

Żółte kartki: Zejdler, Żagiel, Konieczny (Polonia) 
                          Barbus, Przystalski, Pączko (Gwarek)

Sędziowie: Patla Mateusz, Bochynek Marcin oraz Gorzawski Andrzej KS ZPN ŚLĄSKI

Komentarze

  • Tim 18 / 08 / 2022 Reply

    Można chodzić z podniesiona głową. Pokonać mistrzów Polski. Zdobywców pucharu Ameryki. Oraz zdobywcy jedynego w Polsce euroopejskiego pucharu Rapana. To zawsze podnosi prestiż w druzynie

Dodaj komentarz