Po bardzo emocjonującym meczu Gwarek wygrywa spotkanie w Nysie.

Początek meczu to przewaga naszych zawodników co skutkuje 2 rzutami karnymi w odstępie 4 minut. Pierwszy po faulu na Neisonie na bramkę zamienia Michał Biskup. Chwilę później faulowany w polu karnym Biskup, a bramkę z 11 metrów strzela Błażej Czuban. Końcówka 1 połowy należała do zawodników gospodarzy, którzy udokumentowali to piękna bramką Zimona zza pola karnego.

W 2 połowie niesieni na fali zawodnicy z Nysy otrzymują rzut karny po interwencji Przystalskiego. Bramkę pewnie zdobywa Majerski. Chwilę później gramy w przewadze po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce zawodnika Polonii. Nasz trener dokonuje 3 zmian i daje sygnał do walki o 3 punkty. W końcówce spotkania nasi zawodnicy dominują na boisku, a ataki naszych skrzydłowych kończą się kolejnymi groźnymi strzałami. W ostatniej akcji meczu Sebastian Pączko po zamieszaniu w polu karnym daje wygraną Gwarkowi.

Skład Polonia Nysa: Szczerbal, Maruszak, Sasin, Pisula, Nazar, Zimno, Rogoziński, Kotowicz, Kudra, Naściszewski, Majerski

Skład Gwarek TG: Rosół – Barbus, Trojanowski, Przystalski [C] (68′ Pleban)- Wiszniowski (68′ Urbański), Borycka – Czuban (46′ Rakowiecki), Biskup, Pereira (68′ Pączko)

Cieszy z pewnością fakt, iż w końcu wykorzystujemy rzut, a nawet rzuty karne. Było to naszą „zmorą” od początku sezonu, jednak tym razem zarówno Biskup, jak i Czuban pewnie wykorzystali jedenastki. Cieszy również bramka Pąkola. Wrócił „na stare śmieci” i w końcu udało mu się zdobyć gola i to jak ważnego! 

Gwarek z 12-nastoma punktami wrócił na 3 miejsce w ligowej tabeli. Już w najbliższą sobotę czeka nas daleki wyjazd do Gubina!

1 komentarz

  • tom 04 / 09 / 2022 Reply

    brawo trzymać tak dalej a będzie dobrze.

Dodaj komentarz