Naszym dzisiejszym rywalem jest beniaminek z województwa Opolskiego – Polonia Nysa.

Zespół Polonii w poprzednim sezonie został Mistrzem rozgrywek IV ligi grupy Opolskiej. Zdobyli 85 punktów, na co złożyło się 27 wygranych, 4 remisy i 3 porażki. Uzyskali 11 punktową przewagę nad Ruchem Zdzieszowice i pewnie awansowali do wyższej ligi.  W bezpośrednich starciach z vice-mistrzem Polonia wygrała 2-0 i 1-2.

Sezon 2022/23 drużyna trenera Łukasza Czajki zaczęli, jak na beniaminka dobrze. W 5 spotkaniach zdobyli 7 punktów. Rozpoczęli z przytupem od 4-1 w starciu z Cariną Gubin. W II kolejce kubeł zimnej wody w Pawłowicach 4-0. Kolejka 3 to zwycięstwo 2-1 z Goczałkowicami, a w 4 podział punktów (2-2) z Wartą Gorzów Wielkopolski. Tydzień temu ponieśli porażkę 1-2 z Rekordem Bielsko Biała.

Gwarek czeka ciężka przeprawa w Nysie. Mecz ten miał odbyć się w Tarnowskich Górach, jednak z racji planowanego remontu boiska w Nysie na przyszły rok, został zmieniony gospodarz meczu. Paweł Sasin i spółka na pewno będą solidnym rywalem dla podopiecznych trenera Ganowicza, lecz z pewnością doświadczenie stoi po stronie Gwarka! Start o 16:00! 

Dodaj komentarz