W najbliższą sobotę rozpoczniemy zmagania w nowym sezonie ligowym. Dzisiaj natomiast zaczynamy prezentację nowych zawodników Gwarka Tarnowskie Góry. Pierwszym z nich jest 20-letni Adrian Pytlik.

 

Urodzony w 1999 roku w Piekarach Śląskich Adrian Pytlik to wychowanek Orła Brzeziny Śląskie, który następnie trafił do innego z piekarskich klubów – Orkanu Dąbrówka Wielka. W 2015 roku przeszedł do Stadionu Śląskiego Chorzów, w którym spędził 1,5 roku. Na początku 2018 roku młody zawodnik trafił do występującej wówczas w III lidze Elany Toruń. Z Adrianem w kadrze torunianie uzyskali pół roku później awans do rozgrywek II ligi. Ostatnie pół roku Adrian Pytlik występował na wypożyczeniu w IV-ligowych Szombierkach Bytom, których był podstawowym zawodnikiem. Na boisku pojawił się czternaście razy.

 

Adrian posiada status młodzieżowca, a z naszym klubem trenuje od początku okresu przygotowawczego. Do Tarnowskich Gór trafił definitywnie z II-ligowej Elany Toruń. Nasz nowy nabytek jest pomocnikiem, który może występować zarówno w środku pomocy, jak i na skrzydłach. W Gwarku młody zawodnik będzie występował z numerem 19 na plecach.

 

Adriana witamy w nowym zespole i życzymy mu samych udanych spotkań w barwach nowej drużyny!

Dodaj komentarz