Wieczorne informacje dotyczące transferowych dokonań Gwarka będą poświęcone zawodnikom bardziej doświadczonym, którzy będą w najbliższym sezonie decydować o sile Gwarka Tarnowskie Góry. Jednym z nich z pewnością będzie pozyskany z ROW-u Rybnik, 25-letni ofensywny zawodnik, Mateusz Mazurek.

 

Drugi letni transfer klubu z Tarnowskich Gór pochodzi z Katowic i jest wychowankiem tamtejszego Tornada. W 2005 roku Mateusz trafił do szkółki katowickiej GieKSy, w której spędził osiem lat, przechodząc przez wszystkie kategorie juniorskie, a także występując w drużynie seniorów. Po opuszczeniu Katowic Mateusz trafił do występującej w III lidze Polonii Łaziska Górne, gdzie wystąpił w 26 meczach zdobywając 3 bramki. Bycie liderem drużyny z Łazisk Górnych zaowocowało rok później transferem do II-ligowego Rozwoju Katowice. Bardzo dobre występy w prowadzonym przez trenerów Dietmara Brehmera oraz Marka Koniarka katowickim klubie dały Mateuszowi łącznie 21 występów oraz 3 bramki, a cały sezon 2014/2015 Rozwój zakończył na trzecim miejscu, co dało katowiczanom sensacyjny awans na zaplecze rozgrywek Ekstraklasy. Po wywalczeniu awansu Mateusz wrócił do Polonii Łaziska Górne, gdzie przez trzy sezony był ponownie jednym z najlepszych zawodników swojego zespołu. Ostatni rok Mateusz Mazurek spędził w II-ligowym ROW-ie Rybnik, gdzie łącznie w 29 meczach ligowych oraz pucharowych zdobył 1 gola.

 

Najnowsze nabytek tarnogórskiego Gwarka przebywał w naszej drużynie od samego początku letniego okresu przygotowawczego. Mateusz jest uniwersalnym, ofensywnym zawodnikiem, którego nominalną pozycją na boisku jest bok pomocy. Nasz nowy zawodnik w Gwarku będzie występował z numerem 8.

 

Mateusza serdecznie witamy w Gwarku Tarnowskie Góry i życzymy mu samych udanych spotkań w barwach nowej drużyny!

Dodaj komentarz