Świadkami bardzo emocjonującego widowiska byli kibice zgromadzeni w sobotnie deszczowe popołudnie na stadionie Gwarka. Tarnogórzanie pomimo przewagi po pierwszej połowie schodzili z boiska przegrywając 0:1, tracąc bramkę po strzale z dystansu Marcina Bóla, który po drodze odbił się jeszcze od naszych obrońców i zmylił Wiśniewskiego.  Po przerwie Gwarek zacięcie atakował i powinien zdobyć już na początku bramkę, lecz dobre okazje Polaka czy Rosińskiego nie zamieniły się na gole.

 

Skrót meczuTUTAJ.

Konferencja prasowa: TUTAJ.

Galeria zdjęć z meczu Przemsza – Gwarek (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Udało się w końcu w 70 minucie, kiedy to gola zdobył Patryk Timochina. Prawdziwa radość miała miejsce jednak w doliczonym czasie gry, kiedy to przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Rafał Kuliński dając Gwarkowi kolejne ważne 3 punkty!

 

Dzięki temu zwycięstwu i korzystnym rezultatom z innych boisk, Gwarek ma już w swoim dorobku 25 zgromadzonych punktów. Dzięki czemu tarnogórzanie wskoczyli na drugie miejsce w tabeli i do lidera z Zawiercia tracą już zaledwie jeden punkt. Teraz naszą drużynę czeka tydzień spokojnej pracy, a w następnej kolejce Gwarek zmierzy się z jedną z rewelacji rozgrywek – Górnikiem Piaski. Mecz w dzielnicy Czeladzi w sobotę 15 października o godzinie 15:00.

 

 

TS Gwarek Tarnowskie Góry – LKS Przemsza Siewierz 2:1 (0:1)
Bramki:

0:1 – 39′ Marcin Ból

1:1 – 71′ Patryk Timochina

2:1 – 90+3′ Rafał Kuliński

 

Żółte kartki: Dzido, Polis, Timochina (Gwarek) oraz Wawrzyńczok, Fredyk, Tutaj (Przemsza)

Sędziował: Jacek Lis (Katowice)

Widzów: 150

 

Gwarek: Wiśniewski – Curyło, Cymerys, Dzido, Śliwa – Jarka (75′ Polis), Timochina, Kuliński, Rosiński, Sikora (77′ Hewlik) – Makowski (46′ Polak). Trener: Krzysztof GÓRECKO

 

Przemsza: Borecki – Fredyk, Tokarz, Niesyto, Tutaj – Czerwiński (75′ Krawczyk), Zawadzki, Tukaj, Wawrzyńczok, Ból – Pająk. Trener: Damian ŁUKASIK

Dodaj komentarz