W najbliższy weekend czekają nas mecze 11. kolejki rozgrywek w pierwszej grupie IV ligi śląskiej. Nas z wiadomych względów najbardziej będzie ciekawiło spotkanie w Tarnowskich Górach, gdzie Gwarek podejmie Przemszę Siewierz. Dla obydwu drużyn będzie to trzecie spotkanie w historii IV-ligowych meczów. Poprzednie dwa, które rozegrane zostały w poprzednim sezonie padły łupem tarnogórzan. W Tarnowskich Górach inaugurowano wtedy sezon 2015/2016, natomiast w Siewierzu witano pierwszą wiosenną kolejkę ligową.

 

Ostatnie dwa ligowe mecze Gwarka to sześć zdobytych punktów. Humory w zespole dopisują, ponieważ brak zdobyczy punktowej z tarnogórzanami zanotowały wtedy silne drużyny Sarmacji Będzin oraz rezerw GKS-u Katowice. W środę po rozbiciu Czarnych Kozłowa Góra, Gwarek zapewnił sobie awans do finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Nie ma jednak wśród naszego zespołu czasu na rozprężenie. Do końca ligowej jesieni jeszcze siedem kolejek, w których wiele może się zdarzyć. Tarnogórzanie po dziesięciu meczach mają na swoim koncie 22 punkty i do liderującej Warty Zawiercie tracą trzy „oczka”. Zespół Gwarka jest jednak o tyle w uprzywilejowanej sytuacji, że sobotni mecz rozegrany będzie na stadionie w Tarnowskich Górach. Na swoim stadionie tarnogórzanie jeszcze nie stracili w obecnym sezonie ani jednego punktu. W czterech rozegranych do tej pory meczach zdobyli komplet dwunastu punktów, nie tracąc przy tym choćby bramki. Najskuteczniejszym strzelcem w naszym zespole jest w dalszym ciągu Dawid Jarka z dorobkiem czterech zdobytych bramek.

 

O dokonanie niemożliwego będą się starać w sobotę zawodnicy Przemszy Siewierz. Dziesiąty zespół naszej grupy w swoim dorobku ma piętnaście zgromadzonych do tej pory punktów. Na ten wynik zebrały się cztery zwycięstwa, trzy remisy oraz taka sama liczba porażek. Ostatnie cztery mecze to jednak osiem zdobytych punktów. Zespół z Siewierza remisował z Nadwiślanem Góra oraz rezerwami Rakowa Częstochowa, a także okazał się lepszy każdego z drugiej pary półfinałowej bytomskiego Pucharu Polski – Szombierek Bytom oraz Ruch Radzionków, których Przemsza pokonała w zeszłą sobotę 2:1 po dwóch bramkach Kacpra Zawadzkiego. Ten sam zawodnik prawie trzy lata temu zapewnił wygraną swojej drużynie na stadionie w Tarnowskich Górach, kiedy to m.in. po jego bramce Gwarek przegrał z MLKS-em Woźniki 0:2, których barwy reprezentował wtedy Zawadzki. Inną ważną postacią w zespole gości jest Daniel Tukaj. 40-letni wychowanek Ruchu Chorzów, a w przeszłości gracz Polonii Bytom, Ruchu Radzionków czy Śląska Świętochłowice to obecnie najlepszy snajper w zespole prowadzonym przez trenera Damiana Łukasika. Do tej pory Tukaj ma na swoim koncie pięć zdobytych bramek. A jeśli chodzi o ligowe trafienia, to mecze z udziałem Przemszy są jednymi z najbardziej obfitych w gole, gdzie średnia bramek w meczach tej drużyny wynosi nieco ponad 3 bramki na mecz.

 

Jak wcześniej odnotowaliśmy, Gwarek z Przemszą grał w lidze dwukrotnie oraz rozegrał jeden mecz sparingowy. Wyniki prezentują się następująco:

27.02.2015r. sezon 2014/2015 zima sparing Zabrze, Gwarek– Przemsza 1:2 (1:0) bramka: Foszmańczyk

08.08.2015r. IV liga sezon 2015/2016, Gwarek – Przemsza 2:1 (1:0) bramki: Polis, Rosiński

19.03.2016r. IV liga sezon  2015/2016, Przemsza – Gwarek 0:2 (0:1) bramki: Cymerys, Pach

 

Sędzią głównym sobotniego meczu będzie pan Jacek Lis (Katowice). Spotkanie 11 kolejki pierwszej grupy IV ligi śląskiej pomiędzy Gwarkiem Tarnowskie Góry, a Przemszą Siewierz odbędzie się w sobotę 8 października na stadionie Gwarka przy ul. Wojska Polskiego 2 o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do głośnego wspierania naszej drużyny!

Dodaj komentarz