W piątek wieczorem w siedzibie Polskiego Związku Piłki Podokręgu Bytom odbyło się posiedzenie Wydziału Gier, na którym dokonano losowania par ćwierćfinałowych rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu regionalnym. Rywalem Gwarka Tarnowskie Góry o półfinał będzie występująca w IV grupie katowickiej „Zina” Ligi Okręgowej drużyna Silesii Miechowice.

 

Z sześciu spotkań II rundy rozgrywek o Puchar Polski Podokręgu Bytom rozegrano zaledwie trzy. Zarówno dla Silesii jak i Gwarka były to pierwsze spotkania w rozgrywkach pucharowych, gdyż w I rundzie obydwa zespoły awansowały dzięki wycofaniu się odpowiednio Orła Miedary oraz Piasta Ożarowice, czyli rywali, z którym zespoły miały mierzyć się o awans do kolejnej rundy. W zeszłym tygodniu w meczach II rundy Silesia Miechowice rozgromiła na wyjeździe Rodło Górniki aż 6:1, natomiast Gwarek pokonał w Kozłowej Górze drużynę Czarnych 3:0. 

 

Drużyna Silesii Miechowice po siedmiu kolejkach ligowych zajmuje jak na razie w tabeli dziesiąte miejsce z dorobkiem 7 zdobytych punktów. Klub z dzielnicy Bytomia dwa mecze wygrał, dwa przegrał, a także zanotował jeden remis. Zespół od lat zalicza się do czołówki drużyn ligi okręgowej, a ich awans do ćwierćfinału rozgrywek pucharowych jest drugim z rzędu. W poprzedniej edycji turnieju odpadli w 1/4 finału po niezwykle dramatycznym meczu zakończonym domową porażką 4:5… z drużyną Orła Miedary, czyli ligowym rywalem oraz zespołem, z którym właśnie Silesia miała zagrać pierwszy mecz w tegorocznej edycji turnieju. Trenerem naszych rywali jest pan Eugeniusz Wyląg, a w kadrze Silesii znajdują się m.in. znany z występów w Grunwaldzie Ruda Śląska czy Ruchu Radzionków, perkusista muzycznej grupy Oberschlesien oraz NeuOberschlesien – Marcel Różanka, a także napastnik Marek Suker, były piłkarz takich drużyn jak Ruch Radzionków, Zagłębie Sosnowiec czy Orzeł Miedary. W przeszłości również trener grup młodzieżowych w naszym klubie. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Bytomiu – Miechowicach.

 

Mecze 1/4 rozgrywek o Puchar Polski Podokręgu Bytom (planowana data rozegrana meczu to 26 września – środa, godz. 16:00. Terminy mogą ulec zmianie):

Sokół Orzech – Ruch Radzionków, Rozbark Bytom – Szombierki Bytom, Górnik Bobrowniki Śląskie – Polonia Bytom, Silesia Miechowice – Gwarek Tarnowskie Góry.

Dodaj komentarz