W ubiegły czwartek obiekt Gwarka Tarnowskie Góry ponownie ugościł znanych i cenionych w trenerskim świecie szkoleniowców. Wszystko to za sprawą kolejnego zjazdu trenerskiego kursu UEFA PRO, w którym bierze udział trener pierwszej drużyny Gwarka, Krzysztof Górecko.

 

Po raz drugi w tym roku kurs odbył się na stadionie tarnogórskiego Gwarka. Za pierwszym razem uczestnicy kursu na naszym obiekcie gościli w lutym, a zimowe treningi odbyły się w Tarnowskich Górach oraz Piekarach Śląskich (o pierwszym zjeździe kursu UEFA PRO na Gwarku pisaliśmy TUTAJ). Tym razem zajęcia teoretyczne oraz praktyczne były przeprowadzone w okresie letnim wyłącznie na naszym obiekcie. Kolejny już raz trenerem prowadzącym oraz oceniającym warsztat trenerski Krzysztofa Górecko był trener Dariusz Pasieka, a pozostali kursanci przypatrywali się pracy trenera Gwarka. Wśród pozostałych kursantów ponownie gościliśmy Jana Wosia, który w porównaniu z poprzednią wizytą na naszym obiekcie zmienił przynależność klubową i obecnie jest asystentem trenera w I-ligowym GKS-ie 1962 Jastrzębie. Oprócz trenera Wosia do Tarnowskich Gór przybył ponownie Radosław Sobolewski, czyli członek sztabu szkoleniowego lidera polskiej Lotto Ekstraklasy, a więc Wisły Kraków. Kolejną osobą, która w ramach kursu UEFA PRO odwiedziła nasz klub był trener Janusz Świerad, od lat związany z Sandecją Nowy Sącz, trenujący od tego sezonu drużynę rezerw nowosądeckiego klubu.

 

Trenerzy po przyjeździe na obiekt Gwarka odbyli zajęcia teoretyczne, w których kursanci oraz trener prowadzący przysłuchiwali się analizie spotkań ligowych, przygotowanych przez sztab trenerski naszego zespołu, a omawiany przez trenera Górecko. Następnie odbył się na płycie głównej stadionu Gwarka trening seniorskiej drużyny. Zgodnie z założeniami kursu trening był nagrywany z dwóch kamer, mających na celu ocenę prowadzonych zajęć szkoleniowych przez naszego trenera. Nasi goście oglądali trwający prawie dwie godziny trening z wysokości ławki rezerwowych, a także wymieniali swoje poglądy dotyczące prowadzenia zajęć w swoich klubach. Po treningu nasi goście raz jeszcze wrócili do zajęć teoretycznych, w których głównym punktem było omówienie wcześniejszego treningu oraz wymiana spostrzeżeń dotyczących jego efektów. 

 

Po zakończonym kursie nasi goście otrzymali od pracowników Gwarka klubowe pamiątki. Mamy nadzieję, że trenerzy będą miło wspominać swoją drugą wizytę w Tarnowskich Górach. Teraz czas na krótką przerwę, aby następnie zaplanować kolejny kurs w klubie piłkarskim, wchodzącym w skład danej grupy trenera. Szkoleniowiec Gwarka Krzysztof Górecko nie ma jednak czasu na odpoczynek i jeszcze dzisiaj rozpoczął staż trenerski w jednym z klubów zza naszej południowej granicy, potrzebny do zaliczenia kursu, a także podniesienia swoich trenerskich umiejętności. Kurs UEFA PRO trwać będzie do marca 2019 roku i zakończy się egzaminem trenerskim. 

kurs_uefa_pro_gwarek_trenerzy (1024x683)

Fot. Trening Gwarka z zaciekawieniem bacznie obserwują od lewej trenerzy Dariusz Pasieka, Jan Woś, Janusz Świerad oraz Radosław Sobolewski.

Dodaj komentarz