Fot. www.tarnowskiegory.naszemiasto.pl

O tym, że rok 2016 w wykonaniu Gwarka Tarnowskie Góry był najlepszym w swojej ponad 60-letniej historii świadczy wiele czynników. Oprócz licznych tytułów i nagród, ważnym elementem są nominacje do corocznych podsumowań. Ostatnio pisaliśmy o nominacji drużyny Gwarka oraz Marcina Rosińskiego do tytułów na drużynę i sportowca roku. Tym razem redakcja Dziennika Zachodniego nominowała Prezesa TS Gwarek, pana Marka Poradę do tytułu „Człowieka Roku 2016” w Tarnowskich Górach!

 

Marek Porada już w 2003 roku musiał zostać prezesem Gwarka z uwagi na fakt, iż nikt nie chciał zostać prezesem naszego klubu. Przypominamy, iż w tym okresie nasz Gwarek spadł do piłkarskiej A-klasy, ogłoszono upadłość MKS Gwarek Tarnowskie Góry, a klub został bez środków finansowych. Stadion Gwarka oprócz dworca autobusowego w Tarnowskich Górach należał do najbardziej zaniedbanych miejsc w Tarnowskich Górach. Wkrótce potem Marek Porada został radnym miasta Tarnowskie Góry, rozpoczynając walkę o środki finansowe na ratowanie klubu oraz przebudowę stadionu Gwarka. Jak zmienił się Gwarek w ostatnich latach wiemy wszyscy. Efekty widoczne są gołym okiem.

 

Jeszcze nie tak dawno Gwarek świętował awans do IV ligi. Klub ciągle poprawiał się pod względem organizacyjnym oraz finansowym. Osiągnięto poziom sportowy, jakiego w Tarnowskich Górach jeszcze nie było. W dalszym ciągu trwa rozbudowa infrastruktury oraz marketingu wokół klubu. Te wszystkie czynniki tworzą w tej chwili zespół, który bardzo poważnie liczy się w walce o awans do III ligi. Bez wątpienia nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie poświęcenie oraz ciężka praca obecnego Prezesa TS Gwarek, pana Marka Porady.

 

Jest to już piąta edycje plebiscytu na „Człowieka Roku” stworzona przez redakcję Dziennika Zachodniego. Głosować można TUTAJ do dnia 10 lutego do godziny 11:59, kiedy to skończy się głosowanie powiatowe. Wszystkie informacje na temat głosowania opisane są na stronie.

 

Serdecznie zachęcamy do głosowania!

Dodaj komentarz