Fot. Wanda Smoła

Ostatni weekend stanął pod znakiem pierwszych turniejów halowych w 2017 roku. Drużyny młodzieżowe Gwarka Tarnowskie Góry zaproszone zostały na dwa turnieje. W sobotę we Woźnikach w „Turnieju Noworocznym” rywalizowali trampkarze z roczników 2002/2003 prowadzeni przez trenera Adama Krzęciesę, natomiast w niedzielnym turnieju „Cider Cup 2017” do walki o jak najlepsze miejsce stanęli chłopcy z rocznika 2006 trenowani przez Bartosza Polisa. Zapraszamy do krótkiego podsumowania występów naszych zespołów.

 

 

TURNIEJ NOWOROCZNY 2002/2003 – WOŹNIKI

 

Nasza drużyna na turnieju grała dobrze i tylko brak skuteczności, a także świetna postawa bramkarzy drużyn przeciwnych spowodowały, że trampkarze Gwarka grali tylko o 7 miejsce. Pierwszy mecz Gwarek rozegrał z drużyną Ruchu Chorzów przegrywając 2:0. W tym meczu nasi zawodnicy stworzyli masę sytuacji bramkowych, ale bramkarz Ruchu bronił jak w transie. Jego bardzo dobra dyspozycja została zresztą zauważona, bowiem wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. W drugim meczu tarnogórzanie spotkali się z drużyną Akademii Sportowej z Lublińca. Niestety ostateczny wynik był taki sam w spotkaniu z chorzowskim Ruchem. Ostatnia szansa na zwycięstwo w grupie miała miejsce podczas meczu z Juventusem Academy. Gwarek mecz zremisował 1:1 po bramce Maxa Schulza. Po tych meczach pozostał niedosyt, bowiem wygrywając jeden mecz można było zagrać w półfinałach. Jednak na usprawiedliwienie chłopaków można dodać, że mieliśmy w grupie drużyny, które grały w finale tego turnieju, czyli Juventus i Akademie Sportową Lubliniec, która wygrała cały turniej. W meczu o 7 miejsce Gwarek pokonał gospodarzy turnieju MLKS Woźniki 3:2 po bramkach Jakuba Jakóbika, Jakuba Pawłowskiego oraz Mateusza Grzeszkiewicza.

 

Gwarek: Meiser, Miska, Jakóbik, Kawczyński, Tarnowski, Pietrzyk, Ziemianek, Kazimierczyk, Grzeszkiewicz, Schulz, Pawłowski, Jamka, Badura

 

Adam Krzęciesa: „Turniej był fajnie zorganizowany, a chłopcy pokazali, że potrafią grać w piłkę. To najbardziej cieszy. Dziękuję rodzicom, którzy pomogli w transporcie na turniej. Żałuję, że mogłem zabrać tylko 13 chłopaków i niestety niektórzy musieli zostać w domu. Na wyróżnienie zasługuje postawa Bartka Wareckiego i Maćka Nawrata, którzy pojechali z drużyną i dopingowali kolegów.”

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Akademia Sportowa Lubliniec

2. Juventus Academy Piekary Śląskie

3. UKS Ruch Chorzów

4. Olimpia Huta Stara

5. Juventus Academy II Piekary Śląskie

6. UKS Ruch II Chorzów

7. TS Gwarek Tarnowskie Góry

8. MLKS Woźniki

 

CIDER CUP rocznik 2006 – RADZIONKÓW

W niedzielę zawodnicy rocznika 2006 zajęli drugie miejsce podczas turnieju halowego „Cider Cup” w Radzionkowie. Drużyna prowadzona przez trenera Bartosza Polisa podczas turnieju rozegrała w sumie pięć spotkań – w ramach pierwszej i drugiej fazy grupowej, tylko raz ulegając rywalowi – zwycięzcy całych rozgrywek Piastowi Strzelce Opolskie.

Runda eliminacyjna – wyniki:

TS Gwarek TG – Piast Strzelce Opolskie 5:2 (br. Gowik, samobójcza)

TS Gwarek TG – AP Champions Piekary Śląskie 1:0 (Trociński)

TS Gwarek TG – UKS Ruch II Radzionków 1:1 (Pietryga)

Runda finałowa – „Liga Mistrzów”:

TS Gwarek TG – Sportowa Częstochowa 2:0 (2x Gowik)

TS Gwarek TG – UKS Ruch I Radzionków 0:0

 

Końcowa klasyfikacja:

1. Piast Strzelce Opolskie

2. TS Gwarek Tarnowskie Góry

3. Sportowa Częstochowa

4. UKS I Ruch Radzionków

5. AP Champions Piekary Śląskie

6. UKS II Ruch Radzionków

7. Wyzwolenie Chorzów

8. Górnik Bobrowniki Śląskie

 

Gwarek: Nowak – Jakub Wójcik, Gowik, Osmann, Klimkiewicz, Trociński, Pietryga, Smoła, Kaczmarek, Bartosz Wójcik

Dodaj komentarz