W niedzielę, głodni gry po tygodniowym rozbracie z piłką, zawodnicy Bartłomieja Podolskiego pewnie pokonali u siebie Rozbark Bytom aż 6:2. Druga drużyna przedłużyła tym samym serię meczów bez porażki u siebie.

W niedzielnym starciu ciężko było upatrywać faworyta, bo choć Gwarek nie odniósł jeszcze porażki na własnym terenie w tym sezonie, to goście plasowali się w tabeli wyżej, przez co mecz zapowiadał się na bardzo wyrównany. I patrząc na wynik w pierwszych 30 minutach spotkania, można było odnieść wrażenie, że rzeczywiście tak jest.

Po mocnym początku i szybkim objęciu prowadzenia w 1 minucie, Rozbark zadał dwa niespodziewane ciosy, prowadząc już po kwadransie 1:2. Sytuacja jednak nie wymknęła się spod kontroli, a wręcz przeciwnie – głodni zwycięstwa zawodnicy szybko obudzili się z letargu i zafundowali rywalom istną kanonadę bramek. Druga drużyna w 22 minuty zdobyła… cztery bramki i do przerwy schodziła z wynikiem 5:2. Aby upewnić się, że zwycięstwo nie wymknie się z rąk, Kacper Joachim przypieczętował trzy punkty bramką w 66 minucie, a twierdza Gwarek ponownie nie została obalona. Wynik ten z pewnością ucieszył trenera rezerw, Bartłomieja Podolskiego tym bardziej, iż w tym dniu obchodził on swoje urodziny. Lepszego prezentu nie mógł więc sobie wymarzyć. Solenizant tak podsumował wygrane spotkanie:

„Spotkanie rozpoczęło się dla nas bardzo korzystnie, gdy po faulu na Wardzie karny dla naszej drużyny wykorzystał Wiszniowski. Później Rozbark błyskawicznie odpowiedział, a pomimo naszych sytuacji zdołał jeszcze wyjść na prowadzenie. Mimo tego patrząc na przebieg gry byłem pewien, że mecz dobrze się dla nas skończy, bo drużyna była bardzo zaangażowana i tworzyła wiele sytuacji bramkowych. Jak udało się w końcu doprowadzić do wyrównania, to potem było nam już dużo łatwiej i do przerwy zamknęliśmy to spotkanie. Skuteczna gra i realizacja założeń taktycznych, chciałem też bardzo podziękować chłopakom, po wygrywając z tak dobrą drużyną jak Rozbark sprawili mi nie lada prezent na urodziny.”

TS Gwarek II – Rozbark Bytom 6:2 (5:2)

Bramki: Wiszniowski 1′ (karny), Joachim 32′, 66′, Waniek 23′, Rakowiecki 36′, Cieślik 45′

Skład : Tobor, Waniek, Golus, Ziemianek, Warda, Kyi (45′ Napora), Ryng (45′ Rydzkowski), Joachim (75 'Szymański), Cieślik (80′ Łagodziński) Rakowiecki (82′ Skandy) Wiszniowski

Upomnienia: Joachim

Sędzia: Krzysztof Lizurek