W ubiegłym tygodniu delegacja naszego Klubu została zaproszona do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. Celem podróży było uczestnictwo Gwarka Tarnowskie Góry w zebraniu poświęconym nowemu projektowi PZPN-u, dotyczącego „Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich” z całej Polski. Dzięki temu wysłannicy tarnogórskiego Klubu mogli wymieniać się swoimi cennymi uwagami na temat nowego programu PZPN-u z trenerami obecnymi na zebraniu. Czego przedmiotowy program dotyczy?

 

Program „Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich” to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej Certyfikatu na jednych z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

 

Fundamentalnym założeniem programu jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego. Aby spełnić odpowiednie wymagania dotyczące nadania przez Polski Związek Piłki Nożnej odpowiedniego dla szkółki certyfikatu, konieczne jest zapewnienie trenującym w niej zawodnikom odpowiedniego standardu szkoleniowego. Ciągły rozwój zawodowy trenerów naszej Akademii, tworzenie nowych grup młodzieżowych poprzez ogromne zainteresowanie piłką nożną dzieci z Tarnowskich Gór i okolic, a także planowany rozwój bazy sportowej sprawia, iż wzięcie udziału naszego Klubu w programie pilotażowym PZPN-u to zdecydowany krok naprzód w swojej działalności. Wysokie standardy przyjęte w programie gwarantują, iż oddział szkółki piłkarskiej, który otrzyma certyfikat, uzyska przewagę rynkową poprzez unikalne wyróżnienie współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

 

Zaproszenie na udział w szkoleniu skierowane do naszego Klubu jest jednoznaczne z tym, że Towarzystwo Sportowe „Gwarek” Tarnowskie Góry jest bardzo dobrym startem dla dziecka w jego piłkarskiej karierze. W programie biorą udział rekomendowane przez Okręgowe Związki Piłki Nożnej kluby, które szkolą młodych zawodników w co najmniej jednej kategorii wiekowej U6-U13 w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony, będących członkami Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz biorących udział w oficjalnych rozgrywkach PZPN lub odpowiedniego WZPN.

 

Nadanie odpowiedniego certyfikatu nastąpi we wrześniu 2019 roku. Do tej pory całą naszą załogę czeka sporo pracy, aby jak najlepiej przejść przez okres kwalifikacyjny. O postępach w programie będziemy Państwa informować na bieżąco.

1 komentarz

  • Gavlo16 04 / 03 / 2019 Reply

    Mam nadzieję że ocenie niepodlegają boiska bo będzie kiepsko.

Dodaj komentarz