Po dwunastu miesiącach załatwiania ogromnej ilości dokumentacji, w szczególności projektów budowlanych, branżowych, uzgodnień warunków technicznych oraz konsultacji z dużą ilością projektantów, Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach udzieliło Gminie Tarnowskie Góry pozwolenie na budowę dwóch boisk wraz z trybunami, oświetleniem, ogrodzeniem, budynkiem zaplecza sanitarno-szatniowego, drogi dojazdowej, parkingów oraz sieci uzbrojenia terenu.

 

Prace nad dokumentacją to trudna, mozolna praca wielu osób, którym dzisiaj Zarząd Klubu TS Gwarek Tarnowskie Góry chce serdecznie podziękować. Ze względu na fakt, iż za jednym razem projektowaliśmy aż dwa boiska sportowe, które różnią się od siebie technologią wykonania, zadanie nie było łatwe. Tworzona dokumentacja musiała być wykonana w taki sposób, aby uniknąć błędów, które na etapie wykonania mogą ograniczyć funkcjonalność stadionu oraz boisk. Pragniemy przypomnieć, iż zakres zadania został poszerzony o budowę kilkudziesięciu miejsc parkingowych oraz nowej drogi dojazdowej, która udrożni komunikację na terenie stadionu, z którą jak wszyscy wiemy mamy dziś spore problemy.

 

Kolejnym krokiem inwestycyjnym będzie złożenie wniosku o dofinansowanie inwestycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie, który należy złożyć do dnia 30 marca 2019 roku. Czasu zatem mamy niewiele. Trzymajmy wszyscy mocno kciuki! 

 

Poniżej przedstawiamy plan budowy dwóch, pełnowymiarowych boisk TS Gwarek:

koncepcja_budowy_boisk_plan

Dodaj komentarz