W niedzielę tarnogórzanie wybiorą się do Legnicy, by zmierzyć się z rezerwami Miedzi. Początek spotkania o godz. 16:00.

 

 

PRZECIWNIK

 

Wiosnę drużyna z Legnicy rozpoczęła wręcz perfekcyjnie, ponieważ w pierwszych 6 meczach rundy legniczanie skompletowali 5 zwycięstw i tylko jeden remis, będąc najlepszą drużyną ligi w tym okresie. W spotkaniu z Karkonoszami Jelenia Góra, które zakończyło się hokejowym wręcz wynikiem 3:3, maszyna nieco się zacięła i do tej pory nie potrafi zdobyć trzech oczek w spotkaniu, meldując się bilansem 0-2-3 w ostatnich 5 spotkaniach. Jako ciekawostkę można podać fakt, iż średnia wieku wyjściowej jedenastki Miedzi w poprzednim spotkaniu wyniosła 20 lat, a najstarszym zawodnikiem na boisku był 24-letni Michał Pojasek. Czy sytuacja ta okaże się trendem w stawianiu na młodzież w końcówce sezonu, czy jedynie wyjątkiem, dowiemy się w kilku kolejnych tygodniach.

W rundzie wiosennej zespół Miedzi prowadziło dwóch szkoleniowców, ale należy zaznaczyć, że Arkadiusz Bator miał styczność z drużyną tylko w pierwszym meczu rundy, bowiem potem otrzymał wezwanie z Wrocławia, gdzie przeniósł się, by poprowadzić tamtejsze rezerwy Śląska. Jego miejsce na stołku trenerskim zajął Adrian Żurański, dotychczasowy asystent Batora, któremu zarząd Klubu zdecydował się powierzyć mu prowadzenie drużyny jako samodzielnemu szkoleniowcowi.

Aktualnie Miedź plasuje się na 5 miejscu w tabeli z dorobkiem punktowym na poziomie 52 punktów zdobytych w 29 meczach oraz bilansem bramkowym 51 zdobytych i 38 straconych bramek. Najlepszymi strzelcami zespołu są ex aequo Tomasz Mamis oraz Byron Burgering, przy czym ten drugi opuścił drużynę w ostatnim oknie transferowym, decydując się na powrót do ojczyzny. Poza Holendrem z zespołem w zimę pożegnali się Vinicius (Lechia Zielona Góra), a także Maciej Urbański (Apis Jędrzychowice). Wśród pozyskanych zawodników można wyróżnić takie nazwiska jak Marcin Orzechowski, który dołączył do drużyny z Rakowa Częstochowa, oraz Emmanuel Agbor. Rola Kameruńczyka w drużynie stopniowo rośnie z meczu na mecz, a do tej pory zdołał się dwukrotnie wpisać na listę strzelców w 10 rozegranych spotkaniach.

 

STATYSTYKI

 

Garść przedmeczowych statystyk

 

POPRZEDNIE SPOTKANIA

 

W 8 dotychczasowych pojedynkach górą był Gwarek, pięciokrotnie zwyciężając, zaś Miedź trzy razy podnosiła z boiska 3 punkty. Na jesień Miedź wyrwała zwycięstwo w Tarnowskich Górach, kiedy to Vinicius pokonał w doliczonym czasie gry Michała Bodysa.

 

SĘDZIA

 

Niedzielny pojedynek poprowadzi poznański arbiter, Aleksander Borowiak. Jego asystentami będą Damian Jankowski oraz Maciej Filip, także z Poznania.

Aleksander Borowiak sędziował spotkanie Gwarka tylko raz, w poprzedniej rundzie będąc rozjemcą wygranego meczu z Wartą w Gorzowie Wielkopolskim. Tamte starcie było przełomowe dla podopiecznych Łukasza Ganowicza, bowiem od 23 października tarnogórska maszyna ruszyła i nie zatrzymała się aż do końca rundy. 

 

GDZIE ŚLEDZIĆ?

 

Relacja live z meczu Miedź – Gwarek odbędzie się na naszych social mediach na Facebooku, Instagramie, a pomeczowa relacja jak zawsze na stronie. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 16:00, Yno Gwarek!

1 komentarz

  • tom 20 / 05 / 2022 Reply

    Nie wiadomo co napisać zapowiedz szumna a jak będzie. Życzę sukcesu bardzo wam potrzebne, umiejętności nie życzę bo ich nie macie tylko szczęścia i gol rozpaczy co da wygraną

Dodaj komentarz