Minął miesiąc od ostatniego podsumowania tego, co się dzieje w naszym Klubie podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Naszej drużynie zostały już zaledwie nieco ponad dwa tygodnie do powrotu do ligowych zmagań. Czas zatem na ostatnie zmiany przed walką o kolejne ligowe punkty. Jak zatem wygląda sytuacja naszej drużyny przed rozpoczęciem ligi?

 

Galeria zdjęć z treningu drużyny Gwarka w Sali Wojskowej w Tarnowskich Górach: TUTAJ

 

Minął miesiąc

Tarnogórzanie od przeszło miesiąca budują swoją formę przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko wchodzą w ostatnią fazę zimowych przygotowań. Nasza drużyna ma już za sobą pięć tygodni ciężkiej pracy, która zdaniem sztabu szkoleniowego powinna przełożyć się na efekty w postaci punktów. Sześć rozegranych tej zimy meczów kontrolnych przyniosły Gwarkowi trzy zwycięstwa, jeden remis oraz dwie porażki.

 

Sparingi, sparingi…

Tarnogórzanie rozpoczęli swoją przygodę od trzech zwycięstw z IV-ligowymi LKS-em Czaniec, Sarmacją Będzin oraz AKS-em Mikołów. Każde z tych spotkań obfitowało w wiele bramek. Z pewnością na duże brawa zasługiwała ofensywa Gwarka, która w trzech spotkaniach zdobyła aż dwanaście goli. Lekki niedosyt został po bramkach straconych, bowiem nawet przy testowaniu różnych wariantów gry czy ustawień, które towarzyszą meczom sparingowym, średnia dwóch bramek straconych na mecz nie należy do najlepszych. Średnią to z pewnością pogorszyła gra kontrola z wyżej notowanym GKS-em Katowice. Drugoligowiec panował na boisku przez większość meczu, a towarzyszyła mu w tym dniu niebywała skuteczność, aplikując tarnogórzanom aż sześć bramek, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Trzy dni później Gwarek w śnieżnych warunkach mierzył się w Rudzie Śląskiej z kolejnym IV-ligowcem, tamtejszą Slavią. Mecz niewykorzystanych przez naszą drużynę sytuacji strzeleckich zakończył się pierwszym w tym okresie przygotowawczym. W ostatnią sobotę Gwarek na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Piekarach Śląskich rywalizował z kolejnym IV-ligowcem, Decorem Bełk. Drużyna przeciwnika, w składzie której mogliśmy zobaczyć kilku zawodników, którzy toczyli z Gwarkiem barażową batalię o awans do III ligi w czerwcu 2017 roku, postawiła naszemu zespołowi ciężkie warunki. Ostatecznie o jedną bramkę lepsi okazali się rywale, choć wynik pozostawał sprawą otwartą praktycznie do końca spotkania, seria meczów Gwarka bez zwycięstwa wydłużyła się do trzech meczów. Wysoko przegrany mecz z katowicką GieKSą trochę zamazuje średni bilans bramkowy naszej drużyny, który wynosi obecnie 15 bramek strzelonych, a także 16 bramek straconych. Na dwa, wymagające sparingi przez końcem zimowego okresu przygotowawczego najlepszych strzelcem naszej drużyny pozostaje obecnie Dawid Jarka z dorobkiem czterech strzelonych bramek. O jedną bramkę mniej ma na swoim koncie Mateusz Mazurek.

 

Co dalej?

Przed naszą drużyną jeszcze dwa, ciekawe spotkania. W najbliższą sobotę czeka ich konfrontacja z tegorocznym wicemistrzem IV grupy piłkarskiej III ligi, Podhalem Nowy Targ. Z tym rywalem nasza drużyna mierzyła się już podczas zimowego okresu przygotowawczego trzy lata temu. Wtedy nasza drużyna wybrała się na zimowe zgrupowanie właśnie do Nowego Targu, gdzie zagrała spotkania kontrolne z najpierw z rezerwami nowopodhalan, a następnie z występującą w III ligi pierwszą drużyną gospodarzy. W poprzednim spotkaniu obydwóch drużyn padł wynik remisowy, a na listę strzelców wpisał się Mateusza Górka. Jak będzie tym razem?

Na tydzień przed planowanym wznowieniem rozgrywek tarnogórzanie udadzą się jeszcze w jedną podróż. Tym razem będzie to podróż za naszą południową granicę. Gwarek Tarnowskie Góry w swoim ostatnim sparingu zimowym zagra z czeską MFK Karviną. Będzie to drużyna złożona z zawodników drugiej drużyny rywala, a także szerokiego składu pierwszej Karviny. Podopieczni czeskiego trenera Cestmira Krocila mierzyli się ostatnio z innym zespołem naszej grupy III ligi, Ruchem Chorzów. Niebiescy pewnie pokonali czechów aż 5:0. Czas teraz na sprawdzian w wykonaniu Gwarka.

 

Zmiany

W naszej drużynie pozostaje już coraz mniej niewiadomych jeśli chodzi o skład Gwarka na rundę wiosenną. Informowaliśmy już o odejściu z Gwarka do GKS-u Katowice Kamila Bętkowskiego. Wiosną nie zobaczymy już w naszej drużynie niestety Przemysława Oziębały, który znajduje się obecnie w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny Rakowa Częstochowa, łącząc funkcję z prowadzeniem grupy młodzieżowej w Akademii częstochowskiego klubu. Istnieje również możliwość, iż Oziębała zostanie włączony do drugiej drużyny Rakowa. Zmiany dotyczą również młodzieżowców. Damianowi Kowalczykowi zostało skrócone wypożyczenie z UKS-u Ruch Chorzów i wiosną zobaczymy go najprawdopodobniej w Stilonie Gorzów Wielkopolski, gdzie przebywa obecnie na testach. Zawodnikiem Gwarka nie będzie w drugiej części sezonu 2019/2020 również Dawid Fojcik, jednak tutaj kwestia jego nowego klubu pozostaje sprawą otwartą.

Zespół Gwarka wzmocni również najprawdopodobniej paru nowych zawodników. W pozostałych dwóch meczach kontrolnych wystąpi kilku przebywających obecnie na testach w naszym klubie graczy, których piłkarska przyszłość rozstrzygnie się w przeciągu następnych dni. O ewentualnym pozyskaniu nowych zawodników jak zawsze poinformujemy za pośrednictwem naszej stronie internetowej oraz mediów społecznościowych.

 

Ostatni etap przygotowań

Przez najbliższe dwa tygodnie nasz zespół przygotowywać się będzie głównie na boiskach ze sztuczną nawierzchnią w Piekarach Śląskich oraz w Tarnowskich Górach (MKD Jordan). Do tego dojdzie tradycyjna odnowa biologiczna, a także zajęcia w siłowni. Tarnogórzanie zakończyli już swój etap przygotowań w tarnogórskiej hali wojskowej. To tam właśnie spotkali się po raz pierwszy w 2020 roku i tam co wtorek mocno trenowali pod okiem sztabu szkoleniowego. Jesteśmy niezwykle wdzięczni, iż współpraca z 5. Tarnogórskim Pułkiem Chemicznym im. gen. broni Leona Berbeckiego już od wielu lat przebiega z korzyścią dla oby Stron.

 

Zarząd Towarzystwa Sportowego „Gwarek” Tarnowskie Góry pragnie serdecznie podziękować

Dowódcy 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego, panu Mirosławowi Kobryń,

za zgodę oraz umożliwienie naszej drużynie przygotowań do rundy wiosennej w hali sportowej przy ul. Opolskiej w Tarnowskich Górach.

 

miasto_dofinansowanie

Dodaj komentarz