Powracamy raz jeszcze do działania Klubu wobec najmłodszych mieszkańców Tarnowskich Gór i okolic. Wraz z początkiem roku wystartowaliśmy z „Akcją Przedszkolak”, a więc serią odwiedzin przedstawicieli tarnogórskiego Klubu w znajdujących się w Powiecie Tarnogórskim placówek przedszkolnych. Dziś czas na krótkie przypomnienie kolejnej wizyty Gwarka.

 

Gwarek Tarnowskie Góry od początku roku aktywnie bierze udział w sportowym wychowaniu młodych tarnogórzan. Tym razem delegacja naszego Klubu spotkała się z podopiecznymi Przedszkola Niepublicznego „Bajkowy Zameczek” w Tarnowskich Górach – Lasowicach. Tym samym Gwarek zawitał do kolejnej dzielnicy, w której spotkał się z dużą przychylnością dzieci oraz pracowników przedszkola.

 

Delegacja naszego Klubu na spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Tarnowskich Gór pojawiła się w składzie: przedstawiciel strony administracyjnej klubu TS Gwarek Mateusz Skutnik, któremu towarzyszył trener koordynator Akademii Piłkarskiej Krystian Szyguła oraz zawodnicy pierwszej drużyny Gwarka Dawid Jarka i Jakub Dyląg, którzy przez całe zajęcia byli do dyspozycji dzieci. Krótka charakterystyka naszego Klubu, poziom rozgrywkowi w którym się obecnie znajduje czy przybliżenie dzieciom działania Akademii Piłkarskiej to tylko niektóre z tematów, od którego zaczęliśmy tamto spotkanie.

 

Na wzór poprzednich wizyt najpierw po krótkim przedstawieniu się zawodnicy poprowadzili z dziećmi wiele dyskusji na tematy piłkarskie. Pytania o ulubionego zawodnika, klub czy pierwsze wspomnienia z boisk piłkarskich dotyczyły nie tylko dzieci, ale i samych zawodników. Każdy z nich przypomniał słuchaczom swoją piłkarską drogę, którą musiał przemierzyć, aby uprawiać w swoim życiu sport, który kocha najbardziej. Jak się później okazało nazwiska czołowych zawodników europejskich klubów czy nazwy najlepszych obecnie piłkarskich zespołów wcale nie były dla przedszkolaków zaporą nie do przejścia. Pierwszy test zdali wzorowo!

akcja_przedszkolak_2020_bajkowy_zameczek4

Zawodnicy przy pomocy obecnych przedstawicieli struktur administracyjnych Klubu zanim przeszli do treningu pokazowego, zapoznali dzieci z najważniejszymi, piłkarskimi atrybutami, bez których uprawianie tego sportu nie byłoby możliwe. O ile przenośne bramki, piłki, obuwie piłkarskie czy znaczniki wykorzystywane są przez wszystkie kluby piłkarskie na świecie, tak odzież sportowa ze specjalnie naszytym herbem klubu należy do świętości! Po zapoznaniu przedszkolaków z klubowymi atrybutami każdy wiedział, że trzy najważniejsze kolory związane z Gwarkiem to zielony, czarny i żółty!

 

Zajęcia pokazowe zaczęły się od typowej gimnastyki, bez której ciężko zacząć jakiekolwiek piłkarskie ćwiczenia. Trener Krystian Szyguła wraz z pomocą zawodników przygotowali dla przedszkolaków kilka rodzajów zabaw oraz gier ruchowych, wpajając najmłodszym, że sportowy tryb życia jest dla dorastającego człowieka niezwykle ważny. Późniejsze zabawy z piłką czy popularne strzelania rzutów karnych wyłaniało pierwszych sportowców, którzy kto wie, może właśnie od tego treningu połknęło tradycyjnego „bakcyla”?

akcja_przedszkolak_2020_bajkowy_zameczek3

Na sam koniec tradycyjnie sprawdziliśmy wiedzę przedszkolaków z pierwszej części wizyty. Test plastyczny zgodnie z założeniami przebiegał bardzo łatwo, bowiem każdy z obecnych na sali doskonale pamiętał o tym, co jest potrzebne, aby zagrać w meczu piłkarskim, znał podstawowe elementy piłki nożnej, lub doskonale zapamiętał barwy Gwarka Tarnowskie Góry. Malunki, w wykonaniu których dzieciom pomagali pracownicy Gwarka z pewnością ozdobią ściany sali przedszkola czy niejeden pokój przedszkolaka. Mamy nadzieję, iż wyniesiona z piłkarskiej lekcji wiedza przyda się najmłodszym w dalszym krokach życia, a spotkanie z piłkarzami znanymi z piłkarskich boisk zachęci ich do czynnego uprawiania sportu!

akcja_przedszkolak_2020_bajkowy_zameczek2

Obecna na treningu delegacja Gwarka Tarnowskie Góry chciałaby bardzo podziękować Dyrekcji Przedszkola Niepublicznego „Bajkowy Zameczek” za możliwość odwiedzenia przedszkola i przeprowadzenia w nim pokazowego treningu.

 

Uwaga! Przypominamy, iż cały czas trwa obecnie dodatkowy nabór do grup młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Gwarka w rocznikach „2013 oraz młodsi”. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z trenerem grupy, panem Krzysztofem Tumidajewiczem (tel. 723-612-687).

Dodaj komentarz