W minioną niedzielę w Bytomiu, jak zresztą co roku odbył się Noworoczny Międzypokoleniowy Turniej Piłkarski. Trzecia edycja piłkarskiej zabawy odbyła się także w hali sportowej „Na Skarpie” w Bytomiu – Szombierkach. Do styczniowego turnieju także i w tym roku stanęła drużyna Gwarka złożona z jej byłych zawodników. Nasi pokazali, że mimo upływu lat piłkarska forma jest nadal obecna i ostatecznie zajęli drugie miejsce.

 

Galeria zdjęć z III Noworocznego Turnieju Międzypokoleniowego (fot. Marzena Stanek): TUTAJ.

 

Organizatorem turnieju był GKS Rozbark Bytom, który wystawił swoje drużyny do każdej części turnieju. Warto również dodać, iż patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Bytom Damian Bartyla, Wójt Gminy Bobrowniki Arkadiusz Ziemba, a także Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula. Wróćmy jednak do początku niedzielnego turnieju. Został on rozłożony na trzy części. Jako pierwsi do rywalizacji od godziny 8:45 stanęli młodzi zawodniczy z roczników 2007-2008. Trzy godziny później o jak najlepszą pozycję walczyli zawodnicy o rok oraz dwa lata młodsi od swoich poprzedników. Gwarek swoich reprezentantów miał w trzeciej części turnieju. O godzinie 14:00 sześć drużyn zaczęło rywalizację o zwycięstwo wśród Oldbojów.

 

Z racji występu naszej drużyny Oldbojów to właśnie im poświęcimy najwięcej uwagi. Oprócz gospodarzy turnieju, nasza drużyna mierzyła się również z Reprezentacją Śląska, Polonią Bytom, TS Arki Bożka Bytom, a także Czarnymi Kozłowa Góra. Trenerem oraz kapitanem drużyny Gwarka był pan Krzysztof Kostka. Gwarek swój pierwszy mecz zagrał z Reprezentacją Śląska. Początek niestety nie był wymarzony, bowiem zespół złożony z takich zawodników jak np. Mariusz Śrutwa czy Janusz Bodzioch pokonali tarnogórzan 3:1. Później już jednak naszym wiodło się lepiej. Wygrana nad Polonią Bytom oraz remisy z Czarnymi Kozłowa Góra oraz Arki Bożka Bytom dały realne szanse na podium. Ostatni mecz z Rozbarkiem Bytom okazał się także zwycięski i nasza drużyna zajęła na koniec drugie miejsce w tabeli. Zwycięzcą turnieju Oldbojów okazała się drużyna Polonii Bytom, która w całym turnieju przegrała zaledwie jeden mecz – właśnie z Gwarkiem.

 

Dla przypomnienia warto dodać, iż w pierwszej edycji turnieju zwycięzcą został Gwarek Tarnowskie Góry. Ciekawostką jest to, iż w jednej drużynie Gwarka zagrali w niedzielnym turnieju Krzysztof Kostka oraz jego syn – Marcin, który w tym roku dobił do wieku Oldboja.

 

Skład Gwarka w turnieju Oldbojów: Krzysztof Kostka, Wojciech Kretek, Dariusz Łagodziński, Andrzej Lorencki, Marcin Kostka, Marcin Gwiaździński, Adam Bożek, Dariusz Szatoń.

 

Tabela końcowa:

1.BS Polonia Bytom 10 pkt.
2.TS Gwarek Tarnowskie Góry 8 pkt.
3.TS Arki Bożka 7 pkt.
4.GKS Rozbark Bytom 7 pkt.
5.Reprezentacja Śląska 6 pkt.
6.DKS Czarni Kozłowa Góra 4 pkt.

 

Krzysztof Kostka (trener Gwarka): „Kolejny już raz wzięliśmy udział w Międzypokoleniowym Turnieju Piłkarskim. Tym razem udało się zająć drugie miejsce, co nie jest wcale złym wynikiem. Fajnie, że możemy się spotkać po latach w różnych drużynach i pograć trochę razem. Dziękujemy wszystkim drużynom możliwości rywalizacji. Gratulujemy Polonii, która zwyciężyła w turnieju. W drużynie z Bytomia zagrało sporo zawodników o uznanych nie tylko na Śląsku nazwiskach (Sztandera, Suchański, etc.). Turniej zorganizowali ludzie dobrej woli, którym należą się podziękowania za organizację.”

turniej_rozbark_nagrody

Dodaj komentarz